macOS Catalina Kurulum Problemi

feritcik

APPRENTICE
17 Kas 2019
29
4
21
Bilgisayarımı Catalina yükseltme kararı aldım tüm dosya ve belgelerimi yedekleyip USB belleğime Osxinfo Catalina imajını belenaEtcher ile yazdırdım ve kuruluma başladım. Diski sıfırlayıp gpt formatına çevirdim. Ve belleğimi takıp disk izlencelerine ulaşıp diskimi APFS olarak biçimlendirdim. macOS Catalina Kurulumu'na girdim ve başladım kurmaya. Tam iki dakika varken takıldı ve sonra "Yükleyici verileri doğrulanırken bir hata oluştu. İndirilen öğe hasar görmüş veya tam değil." hatasını aldım. Yeniden denedim yine başarısız oldum. Belleğimi farklı porta taktım yine olmadı. Config seçim ekranından config2.plist'i seçtim yeniden denedim yine olmadı. Bunu nasıl çözebilirim acaba?

Ekli dosyalar

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
3,428
778
2,351
Aldığın hatanın nedeni hatalı config kullanımından kaynaklı. Kurulum öncesi config2.plist adını cıonfig.plist olarak değiştirerek tekrar dene.
Eğer başarılı sonuç alamazsan USB içerisinde HD530 için olan config dosyasının adını config.plist olarak değiştirip kurulum dene sonucu paylaş.

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz
  • Like
Tepkiler: feritcik

feritcik

APPRENTICE
17 Kas 2019
29
4
21
Aldığın hatanın nedeni hatalı config kullanımından kaynaklı. Kurulum öncesi config2.plist adını cıonfig.plist olarak değiştirerek tekrar dene.
Eğer başarılı sonuç alamazsan USB içerisinde HD530 için olan config dosyasının adını config.plist olarak değiştirip kurulum dene sonucu paylaş.
Hocam siz onu yazdığınızda başka bir imaj kuruyordum belki o çalışır diye. Onu da deneme rağmen olumsuz sonuç aldım. Daha önce sizin imajınız ile başarılı kurulum almıştım. Config2.plist'i clover config seçimi ekranı üzerinden seçip denediğimde bir sonuç alamamıştım. Onu direk ana config yapsam işe yarar mı? Ayrıca tarihi falan da kontrol ettim belki ondandır diye ancak tarih doğru. Dönüşünüzü bekliyorum.

sezerr53

APPRENTICE
3 Kas 2019
9
5
21
Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Son 2 dakika kala bu hatayı verip disk üzerinde kurduğu dosyalarıda siliyor namussuz. Bu hatayı aldıktan sonra tekrar kurulum yapmayı dene başka bir USB portuna takıp. Yine aynı hatayı verebilir tekrar başka USB portuna yine dene. Sonunda son 2 dakika kala deyip restart atıyor PC direkt. Kuruluma devam ediyor ardından. Config2 üzerinden dene sürekli.

• Like

feritcik

APPRENTICE
17 Kas 2019
29
4
21
Aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Son 2 dakika kala bu hatayı verip disk üzerinde kurduğu dosyalarıda siliyor namussuz. Bu hatayı aldıktan sonra tekrar kurulum yapmayı dene başka bir USB portuna takıp. Yine aynı hatayı verebilir tekrar başka USB portuna yine dene. Sonunda son 2 dakika kala deyip restart atıyor PC direkt. Kuruluma devam ediyor ardından. Config2 üzerinden dene sürekli.
Dostum teşekkür ederim. Şu an elimde osxinfonun imajı yok eğer sende varsa veya @KaoS hocam bana config2.plist atar mısınız imajı indirip yazdırmak yerine bendeki imajdaki configi bir değiştirip deneyeyim bari.

sezerr53

APPRENTICE
3 Kas 2019
9
5
21
Dostum teşekkür ederim. Şu an elimde osxinfonun imajı yok eğer sende varsa veya @KaoS hocam bana config2.plist atar mısınız imajı indirip yazdırmak yerine bendeki imajdaki configi bir değiştirip deneyeyim bari.
Evde değilim şuan. Config2 dosyası yok elinde şimdilik var olan config ile -x güvenli modda boot ederek ilerleyebiliyor musun? Dene istersen ama diski görmeyebilir USB ler çalışmayabilir.

feritcik

APPRENTICE
17 Kas 2019
29
4
21
İnanın bana şu an hiç riske girmek istemiyorum. Yedek bir bilgisayarım yok hani olsa işim ne kadar kolay olucak ama sürekli sil yükle sil yükle bıktım vallahi. Bir sorun oluyor bazen kendim hallediyorum ama bazen bilmediğim bir şey olunca yani mesela bu sorunda da aynı şekilde hop yeniden Windows kur sonra sorunu çöz sil windowsu yeniden macos kur. Zaten neden bilmiyorum ama boot args'a yazmama rağmen bir türlü güvenli moda giremedim o da gariptir. Şu an kullandığım imajda birden fazla config var ancak 2sinden başarı alamadım. Bir tek İntel Laptop imajından başarı aldım ancak onda da yeniden başlayınca görüntü gitti yeniden denedim onda da başarısız oldum. AMD için olanları hiç ellemedim zaten. Şu anlık beklemek iyi bence yarın bir osxinfonun imajını yazdırırım yeniden öyle denerim. Bir de acaba şey düşünüyorum bu sorunlar benim belleğimde daha önce high Sierra imajı vardı onu silip yeniden yazdırdım acaba ondan olabilir mi yani. Başka Usb Belleğim yok ama biçimlendirip yeniden kullandığımdan bir sorun olmuş mudur sizce?

Ekli dosyalar

sezerr53

APPRENTICE
3 Kas 2019
9
5
21
İnanın bana şu an hiç riske girmek istemiyorum. Yedek bir bilgisayarım yok hani olsa işim ne kadar kolay olucak ama sürekli sil yükle sil yükle bıktım vallahi. Bir sorun oluyor bazen kendim hallediyorum ama bazen bilmediğim bir şey olunca yani mesela bu sorunda da aynı şekilde hop yeniden Windows kur sonra sorunu çöz sil windowsu yeniden macos kur. Zaten neden bilmiyorum ama boot args'a yazmama rağmen bir türlü güvenli moda giremedim o da gariptir. Şu an kullandığım imajda birden fazla config var ancak 2sinden başarı alamadım. Bir tek İntel Laptop imajından başarı aldım ancak onda da yeniden başlayınca görüntü gitti yeniden denedim onda da başarısız oldum. AMD için olanları hiç ellemedim zaten. Şu anlık beklemek iyi bence yarın bir osxinfonun imajını yazdırırım yeniden öyle denerim. Bir de acaba şey düşünüyorum bu sorunlar benim belleğimde daha önce high Sierra imajı vardı onu silip yeniden yazdırdım acaba ondan olabilir mi yani. Başka Usb Belleğim yok ama biçimlendirip yeniden kullandığımdan bir sorun olmuş mudur sizce?
Yeniden Windows kurma gereği neden duyuyorsun anlamadım. Bende tek diskte hem Windows hem MacOS var. Yani yeniden şuan MacOS kursam Wİndows için herhangi bir sıkıntı oluşmuyor. İlk Windows kurulmuş ise diske EFI yi Windows 100 MB ayarlıyor o biraz sıkıntı yapıyor. 300 MB'lık bir bölüm açıp EFI 'yi oraya taşıdım sıkıntı çözüldü. Ayrıca elindeki Kemal'in imajı. İlk onda kurulum denemiştim onda da aynı hatayı almıştım. Bence yeniden imaj indirmene gerek yok. Bir daha 4 GB 10.15.1 güncellemesi yapacak.

Edit: osxinfo.net imajında ki config2 ekledim.

Ekli dosyalar

• Like

feritcik

APPRENTICE
17 Kas 2019
29
4
21
10.15.1'e direk sistem tercihlerinden güncellesen sorun olmaz değil mi?

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
3,428
778
2,351
Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz
  • Like
Tepkiler: TMR ve feritcik
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler