macOS Catalina Sanal Sistem Kurulum İmajı

11.jpg

macOS Catalina Sanal sistemler için ISO kurulum dosyası;

batuhanbaran

APPRENTICE
14 Eki 2019
6
1
21
Apple logosunda takılıp kalıyor kurulum esnasında sebebi nedir acaba vmware workstation pro 15 kurulu unlocker ile önceki şeyi kaldırdım yeniden çalıştırdım high sierra videonuz varmış hatta ona da baktım smc.verisonu falan da girdim ama takılı kalıyo apple logosunda

sistem özellikleri:
monster tulpar t5 v19.1

intel i7-9750H
16 gb ram
sorunu hallettim.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: montezuma

alioo

APPRENTICE
26 Eki 2019
3
0
1
ayni sekilde takili katildim batuhanbaran, unlockeri bastan yaptim ama bi degisiklik olmadi

batuhanbaran

APPRENTICE
14 Eki 2019
6
1
21
ayni sekilde takili katildim batuhanbaran, unlockeri bastan yaptim ama bi degisiklik olmadi
1)Unlockerın farklı versiyonları var onları dene ama önce uninstall var onu yap sonra install yap
2)smc.version = “0” ı yazmayı unutma
3)Guest operating sistemi değiştirmeyi dene windows 10 u dene options kısmında
Bunun dışında başka çözüm bilmiyorum dostum vmware ı falan belki tekrar kurmayı ya da pc ye format atmayı deneyebilirsin.

EnverKaradede

APPRENTICE
14 Ağu 2017
3
0
1
22
Google Drive, Sanal sistemler için hazırlamış olduğunuz ISO kurulum dosyası son 24 saatte çok sayıda indirme yapıldığı için şu an indirme yapmaya müsaade etmiyor Montezuma Beyciğim.

EnverKaradede

APPRENTICE
14 Ağu 2017
3
0
1
22
Kendi Google Driverine kopyalayıp indirmeyi deneyebilirsin.
Denedim, fakat yine aynı hatayı aldım. Bu sebeple indirme işlemini başka bir forumdan gerçekleştirdim. Şu an VMWare 15.5'i patchleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. DrDonk'un yayınlamış olduğu son Unlocker olan 3,0.2 ile VMWare'ı patchlemeye çalışıyorum, fakat Unlocker'ın tarfile.py scripti içindeki bir hata yüzünden tar uzantılı dosyaların doğru şekilde açılamadığına dair bir hata alıyorum ve VMWare bu sebeple patchlenmiyor.

caneray

APPRENTICE
27 Kas 2017
68
12
21
Apple logosunda kalan arkadaşlar VM'nin ayarlarına girip Options kısmından general seçeneğine girin. Guest operating system'i Microsoft Windows olarak, Version seçeneğini de Windows 10 x64 seçsinler. Bu şekilde boot olmakta, kurulum yaptıktan sonra bu değeri eski haline getirin sorun olmaz.
Sanırım sanal kurulum imajında bir problem var. Vmware üzerinde boot ettirdim, manuel olarak disk izlencesinden diski apfs olarak biçimlendirdim. Çünkü kendisi direkt kuruluma geçmedi.. Disk formatlamasından sonra kurulum sürecini başlattım. Kurulumda sonlara doğru geldiğinde aniden reboot atıyor, tekrar başladığında ise tekrar kurulum ekranı geliyor. Belki kurulmuştur diye iso'yu eject ettim ama bu sefer de sistemin kurulmamış olduğunu fark ettim. Apple logosu dahi gelmedi.

Son düzenleme: