1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS High Sierra 10.13.2 Destek Güncellemesi

'High Sierra' forumunda montezuma tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 150785-85efcfd52d74af2b38d0fc1a2548b40d.jpg
    Bugün Apple, macOS High Sierra için önemli bir destek güncellemesi olan macOS High Sierra 10.13.2 ek güncellemesini yayınladı.
    Doğrudan Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarını önlemek için yayınlanan bu güncellemeyi Mac App Store'dan yerleşik Yazılım Güncelleme işlevini kullanarak yapabileceğiniz gibi Apple.com'dan sağlanan combo update kullanarak ta yapabilirsiniz.

Güncelleme için aşağıdaki rehberi kullanın:
    High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

ÖNEMLİ!
    Bu ek güncelleme ile gelen değişiklikler;
    • macOS 17C205 yapı sürümüne güncellendi.
    • Intel, NVIDIA ve AMD grafik sürücüleri güncellendi.
      NVIDIA Web Driver macOS High Sierra 10.13.2 Ek Güncelleme için henüz güncellenmedi. Eğer NVIDIA Web Driver kullanıyorsanız, nvidia Web driver güncellemesi yayınlanmadan sistem güncellemesi yapmayın.
    NVIDIA Web Driver Güncellemesi az önce yayınlandı:
    Sierra 10.13.2 (17C205) için NVIDIA Web Driver Güncellemesi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

• Eğer VoodooHDA ya da Düzenlenmiş AppleHDA kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunların silinme ihtimali var. Dolayısıyla bunların tekrar kurulması gerekebilir. Eğer AppleALC, CLOVERALC kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunlar çalışacaktır.
    • Güncelleme yapmadan önce Sistem / EFI / CLOVER / Kexts / Other içinde FakeSMC.kext başta olmak üzere sisteminizi sorunsuzca başlatmanızı sağlayan kextlerin olduğundan emin olun.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 9 Ocak 2018
    Son düzenleme: 20 Ocak 2018
    Mavisakal_tr ve Hira bunu beğendi.
  2. Merhaba,
    • NVIDIA Web Driver macOS High Sierra 10.13.2 Ek Güncelleme için henüz güncellenmedi. Eğer NVIDIA Web Driver kullanıyorsanız, nvidia Web driver güncellemesi yayınlanmadan sistem güncellemesi yapmayın.
    • Eğer VoodooHDA ya da Düzenlenmiş AppleHDA kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunların silinme ihtimali var. Dolayısıyla bunların tekrar kurulması gerekebilir. Eğer AppleALC, CLOVERALC kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunlar çalışacaktır.
    • Güncelleme yapmadan önce Sistem / EFI / CLOVER / Kexts / Other içinde FakeSMC.kext başta olmak üzere sisteminizi sorunsuzca başlatmanızı sağlayan kextlerin olduğundan emin olun......
    Windows daki gibi KB ile baslayan sistem guncellemedosya mekanizmasi gibi bir guncelleme mantigi olusturulamaz mi?
    Ben nvidia web driver kullaniyorum. Guncelleme icin beklemem gerekecek. Mesala onu atlayamiyor muyuz?

3. Herhangi bir performans artışı mevcutmudur acaba? high sierraya yükseltmez olaydım.

4. Performans artışına yönelik bir güncelleme değil bu. Daha çok güvenlik odaklı.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Merhaba az önce güncelleme yaptım bilgisayarı yeniden başlattı normal kurulum yapar gibi güncellemeyi yükledi ve tekrar başlattı takılı kaldı -v komutuyla takıldığı yeri ekte yolluyorum. Elimde olan clover usb ile açmaya çalıştım aynı yerde kalıyor, sistemim win10 dual boot asus b150 cipset anakart i5 6400 120gb ssd, elimde acronis imajım var ama güncelleme yaparsam yine aynı problem olacak sorunu çözmek istiyorum teşekkür ederim. Fotoğraf linki
    20180109_222118.jpg

#5 peterpan.tr, 9 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ocak 2018
  6. Combo update dosyasını pkg olarak indirdim. Fakat GPT diskte Win10 yanındaki high sierra 10.13.2 yüklü bölüme "yüklenemez" hatası veriyor. Bu hatayı neden alıyorum?

7. Sisteminde harici bir ekran kartı yok değil mi? BIOS / Graphics içinde IGPU öntanımlı olarak seçili olduğundan emin ol. Config / Graphic içinde Inject Intel ve Inject EDID işaretli yada işaretli olmadan dene.
    Tam olarak verdiği hata nedir? Görsel paylaş.

8. Ekran kartını yazmamışım özür dilerim, Sapphire 1 gb HD6770 128 bir ddr5 fake id girerek 10.13.2 sürümüyle 1 aydır problemsiz kullanıyordum, taki dün akşam güncelleme yapana dek inject ati load bios default flan bunları işaretli işaretsiz denedim, aynı yerde takılıyor ilerleme flan yok garip bir hata.

9. dSrnfSs7hYW4fiMNH_iDWLJRdoNFeWqJ.png disklere yüklemiyor. CSR ayar değişikliği mi gerekiyor?

10. Whatevergreen.kext ve Lilu.kextin EFI / CLOVER / Kexts / Other içinde olduğundan emin ol.
    Sorun Windows yanına kurulmasından kaynaklanıyor olabilir.

Yükleniyor...
Yükleniyor...