Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS High Sierra 10.13.3 Güncellemesi Yayınlandı

'High Sierra' forumunda montezuma tarafından 24 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. beeb0712d7569964d7b5a3f27bbe3e91.jpeg
    Apple bir kaç saat evvel macOS High Sierra için 10.13.3 güncellemesini yayınladı. Güncellemeyi Apple Store üzerinden direk olarak yapabileceğiniz gibi, ayrıca aşağıdaki bağlantıdan combo update indrirerek el ile de yapabilirsiniz.
    Kolay güncelleme için aşağıdaki rehberi takip edip, rehberdeki betik ile sorunsuz güncelleme yapabilirsiniz.
    [Video Rehber] High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Bu güncelleme temel olarak şunları içeriyor:
    • macOS 17D47 sürümüne yapılandırıldı
    • Kernel, Darwin 17.4.0 güncellendi.
    • Intel, NVIDIA ve AMD Grafik kartlarının sürücüleri güncellendi.
      NVIDIA Web Driver macOS High Sierra 10.13.2 Ek Güncelleme için henüz güncellenmedi. Eğer NVIDIA Web Driver kullanıyorsanız, nvidia Web driver güncellemesi yayınlanmadan sistem güncellemesi yapmayın.

ÖNEMLİ!
    • Sisteminizi güncellemeden önce önemli verileri yedeklediğinizden emin olun ve mümkünse güncellemeyi uygulamadan önce sabit sürücünüzün klonlamasını yapın. Bunun için şu rehberi inceleyin.
      [Video Rehber] Hackintosh Sistemlerde Boot Edilebilir Yedek Almak | Sayfa 2 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    • Güncelleme sonrası herhangi bir sorun yaşarsanız Clover boot Menüde boşluk çubuğuna basın ve Güvenli Mod yani -s kullanarak önyükleme yapın.
    • Eğer VoodooHDA ya da Düzenlenmiş AppleHDA kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunların silinme ihtimali var. Dolayısıyla bunların tekrar kurulması gerekebilir. Eğer AppleALC, CLOVERALC kullanıyorsanız güncelleme sonrası bunlar çalışacaktır.
    • Güncelleme yapmadan önce Sistem / EFI / CLOVER / Kexts / Other içinde FakeSMC.kext başta olmak üzere sisteminizi sorunsuzca başlatmanızı sağlayan kextlerin olduğundan emin olun.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Apple'dan High Sierra adına bir güncelleştirme daha :D.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  3. 1UJCWeK9DscmmRZJ-jjBZlipsrFjwKcX.png burada 1mi seçicem 3 ümü ?

4. 1 seçip deneyebilirsin.

5. Nvidia devre dışı kaldı güncelleme çıkmasını mı beklicem artık :(

6. Güncellemeyi Apple Store üzerinden direk olarak yaptım herhangibi bir sorunla karşılaşmadım...

montezuma bunu beğendi.
  7. Şunu dene;
    Library / Extensions içinden NVDAStartupWeb.kext masaüstüne kopyala.
    NVDAStartupWeb.kext sağ klik --> paket içeriğini göster --> Contents--> Info.plist dosyasını text edit ile aç ve "NVDARequiredOS" satırını bul. Buradaki değeri macOS 13.3.3 güncel yapı numasarını girerek değiştir.
    Bundan sonra bu kextin kurulumunu yap ve rebuild Cache'den sonra sistemi yeniden başlat.

8. Selam hocam,

AMD HD 7850 siyah ekran problemim vardı benim High Sierra'da. Tam kurulum ekranına geçerken monitör kapanıyordu daha doğrusu. Belki hatırlarsın.

Sence bir değişiklik olmuş mudur indirip denemeye değer mi ?

Bir de internette meşhur intelmausiethernet kextinin geliştiricisi Laura ablamızın bir yazısını gördüm. Bu sorun konektör sorunudur dedi Framebuffer düzenleme ile giderilir dedi. Konuyu okudum okudum okudum kafam allak bullak oldu. :D Gerçekten Framebuffer yaması ile düzelebilir mi benim sorunum ?

9. Yeni imajlarda paylaştığımız whatevergreen.kext ile bu sorun çözülüyor aslında. Elbette bunu kullanırken Config / Graphic içinde bazı düzenlemeler yapmakta gerekiyor. Framebuffer ismi, VRAM, VideoPort sayısı, ve gerekiyorsa ATI FakeID girmek gibi. Ek olarak Framubuffer düzenleme rehberi;
    ATI / AMD Grafik Kartları için Framebuffer Düzenlemek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

taluyka bunu beğendi.
  10. Merhaba güncelleme yaparken bu ekranda kalıyor.
    FsQHDFjNzyItj4eouHqewbCg7DCXmMuy.jpeg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yükleniyor...
Yükleniyor...