Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS High Sierra 10.13.4 Güvenlik Güncellemesi

'High Sierra' forumunda montezuma tarafından 26 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. 8696d26b24ba3abc9c0c390917c07c93.jpeg
    Apple bir kaç saat evvel macOS High Sierra için güncellemesini yayınladı. Güncellemeyi Apple Store üzerinden direk olarak yapabilirsiniz. Ancak Windows yanında oluşturulan bölüntüyye yapılan kurulumlarda Appla Store üzerinden güncelleme yapmak isterseniz hata alma olasılığınız yüksek. O yüzden güncellemeyi aşağıdaki bağlantıda anlatılan yöntem ile yapın.
    [Video Rehber] High Sierra Apple Store Gerekmeden Güncelleme | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    Gelen ekranda kırmızı ile seçili seçeneği seçerek güncellemeyi yapabilirsiniz.
    Screen Shot 2018-04-26 at 10.42.05.png

Bu güncelleme şunları içerir:
    • macOS yapı versiyonu 17E202 sürümüne güncellendi.
    • apfs.efi 748.57.19 sürümüne güncellendi.
      apfs.efi.zip
    • Nvidia, Intel ve AMD sürücüleri güncellendi.
    • Eğer VoodooHDA yada düzenlenmiş AppleHDA kullanıyorsanız bu güncelleme, ses sürücülerinizi sıfırlayacaktır. Bu yüzden bunları tekrar kurmanız gerekebilir.
    • Realtek dahili sesini AppleALC veya cloverALC komut dosyasını kullanarak etkinleştirdiyseniz, herhangi bir değişiklik gerekli olmayacaktır.
    • Güncellemeden önce, gerekli kextlerinizin EFI / CLOVER / Kexts / Other içine koyun. En önemlisi FakeSMC.kext olacaktır. Bunlar EFI içinde olmaz ise kurulum hatası alacaksınızdır.
    • AMD RX ve Vega grafik kartlarını kullanıyorsanız, EFI/CLOVER/config.plist dosyasında Devices / Graphics / RadeonDeInit = seçeneğini devre dışı bırakın. Ayrıca Whatevergreen.kext' de gerekli olmayacaktır, ancak yinede bu kextin Masaüstüne yedeğini alın.

Ekli dosyalar:

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    ilyadaberna ve xxxcom bunu beğendi.
  2. Üstad Merhaba. Bu güvenlik güncellemelerini de .dmg olarak sunma imkanı olur mu acaba.

Apple combo update olarak sunmuyor. Bu konuda sorun yaşıyoruz.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Bazen çok geç gelebiliyor. İndirdiğimiz güncellemeyi sistemde kurmadan önce .dmg olarak ayırabiliyor muyuz? Betik vs. var mıdır?

5. Selam
    Hocam Nvidia Web Driver Güncellemesi geldi.

montezuma bunu beğendi.
  6. Yeniledim. Ama wifi çalışmıyor, yaptığlm dsdt ayarları da uçmuş

7. Appstore üzerinden güncelleme yapıldı. Problemsiz bir yükleme oldu. Herşey eskisi gibi.

montezuma bunu beğendi.
  8. Bilsem AppStore üzerinden yapardım

9. Appstore üzerinden yükledim. Her güncellemede olduğu gibi Wi-Fi kextleri sıfırlanmış silip tekrar yükledim düzeldi. NVIDIA için de güncelleme gelmiş kurdum. Önceki macOS sürümünde "387.10.10.10.30.103" sürümünü kullanıyordum son güncelleme ile deyimi yerindeyse yağ gibi akıyor sistem. Bayağı hızlandırmışlar ve önceki sürümlerdeki takılmayı da çözmüşler. Tek sıkıntım VoodooHDA'nın bu sürümde cızırtı yaratması oldu onu da AppleALC'ye geçerek çözdüm.

10. Bende bir tek DSDT yamalama çalışmıyor. Sebebini de anlamıyorum

Yükleniyor...
Yükleniyor...