ÇÖZÜM macOS ile Uyumsuz Klavyenizi Nasıl Daha Etkili Kullanabilirsiniz?

pltbkr

APPRENTICE
31 Ara 2018
30
13
21
Merhaba. macOS uyumlu bir klavyeniz yok ise, klavye değiştirmek gibi bir masrafa girmek istemiyorsanız ya da alıştığınız Windows kısayollarını macOS'da da aynı şekilde kullanmak istiyorsanız çözüm gayet basit. Apple tabii ki bunu düşünmüş ve Sistem Tercihleri'ne bunun ile ilgili bir özellik koymuştur. Gelin birlikte hangi ayarları yapıcağımızı görelim.

1. Adım:
Sistem Tercihleri > Klavye kısmını açıyoruz.

Screenshot at Jun 20 23-36-35.png

2. Adım:
Klavye içerisinden sağ alt kısımda bulunan Niteleme Tuşları kısmına giriyoruz.

Screenshot at Jun 20 23-38-33.png

3. Adım:
Karşımıza çıkan pencerede istediğiniz düzenlemeleri yaparak daha kolay ve etkili bir şekilde klavyenizi kullanabilirsiniz.

(Eğer Windows kısayollarına alışmış ve o şekilde kullanmak istiyorsanız aşağıdaki ayarları uygulayabilirsiniz.)

Screenshot at Jun 20 23-41-36.png

İşlem tamam! Artık daha etkili bir şekilde klavye değiştirme gereği duymadan eski klavyenizi kullanabilirsiniz.

• Like
Tepkiler: mehmetyuksel

KaoS

MASTER YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
13,766
3,941
4,401
Faydalı ama eksik bir içerik. Her klavyede aynı resimdeki ayarlar geçerli değil maalesef. Tuşların hangi işlevi gördüğünü öğrenip ona göre değişim yapılması gerekmekte.
Mesela sende alt tuşu command görevi görürken (değişiklik öncesi) bende win tuşu Command görevi görmekte bu durumda ben senin ayarlarını yaparsam bu uymaz yanlış olur.

BootLoader
Opencore 0.8.4
Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
1- Asus TUF H310-Plus Gaming 2-Asus P8H61
İşlemci Modeli
1- i5 9400F 2- i5-2400
Grafik Kartı
1- RX 570VR 2- 9600GT
Ses Kartı Modeli
1- Realtek ALC887 2- Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
1- İntel L211 2- Realtek RTL8169
Disk ve RAM
1- 240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR4 2- 240 GB SSD & 500 GB HDD & 16 GB DDR3

pltbkr

APPRENTICE
31 Ara 2018
30
13
21
Faydalı ama eksik bir içerik. Her klavyede aynı resimdeki ayarlar geçerli değil maalesef. Tuşların hangi işlevi gördüğünü öğrenip ona göre değişim yapılması gerekmekte.
Mesela sende alt tuşu command görevi görürken (değişiklik öncesi) bende win tuşu Command görevi görmekte bu durumda ben senin ayarlarını yaparsam bu uymaz yanlış olur.
Hocam haklısınız. Hemen düzeltme olarak geçiyorum.

• Like
Tepkiler: KaoS
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler