1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS Mojave 10.14.2 Güncel Kurulum İmajı

'Mojave' forumunda montezuma tarafından 26 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. O zaman sana uygun olan config i config.plist olarak yeniden adlandırıp yap. Birde bios ayalarını kontrol et.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Boot ettikden sonra kurulum yapabileceğim seçenek gelmiyor... (BootmacOS Install osxinfo10142")

3. Bios ayarlarını doğru yapılandır. Olmaz ise imajı tekrar yazdırarak dene. Oda olmazsa imajı tekrar indir. Birde sorun yaşarsan konu açmalısın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Herkese merhaba! mojave kurulumunu benim laptoba yapmak istedim. Fakat diski formatlarken disk utilityde hata veriyor sanki diski görmüyor. İşin ilginç yanı hata vermesine rağmen formatlanmış gözüküyor. Diski seçemiyorum null yazıyor. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler!

Halettim. ayrıntılı disk seçeneğinden teşekkürler!

Mac os kuruldu fakat ekran çizgi çizgi seçenekleri göremiyorum. Yardımcı olur musunuz ?Bunu da çözdüm uygun config seçince düzeldi.

Son olarak herşey tamam, fakat usb siz başlatmak istiyorum. Uefi clover kurulumu tamamladım, efi de tamam. Bilgisayarı yeniden başlattığımda usbsiz hard disk seçeneği çıkmıyor. Cloverdaki patchleri de denedim. Bende manuel olarak sizin imajdaki efi klasöründeki uefi64 dosyalarını esas efi ye taşıdım. Oldu gibi gözüktü fakat bu seferde yükleme ekranında kalıyor elma logosu öylece bekliyor ve geç yüklüyor. Masaüstü gelmiyor . Teşekkürler!

5. Merhaba Montezuam hocam, daha önce anakart vs gibi donanımların üzerinde sorular sormuştum işletim sistemimin uygun olup olmayacağı konusunda şimdilik Amd sistem tercihim. Ryzen düşünüyorum bu konu ile ilgili Ryzen rehberiniz var sistemi aldığımda o konuya geleceğim :) Bunu bir hatırlatma olarak algılayın Burada kı konu ile ilgili sorum. Şuan G3258 ıntel ıslemcım ve Anakart(MSI H81M-P33) Modeli kullanıyorum üzerinde Sierra kurulu sizin imajınız çok iyi şekilde sorunsuz kullanıyorum.Bu sistemime Mojeva yanı bu imajın yükleryebilirmiyim sorunsuz bu arada işlemcim için siz düzenlemiştiniz onu kullanıyorum imajda boot ederken g3258 configplist düzenlemesini mojeva boot ederken direkt attıgımda açabilirmiyim? yükleyebilirmiyim sistemi? teşekkürederim.

6. G3258 için kullandığın Config ile deneme yapabilirsin.

7. Buna sevindim tesekkur ederim. Imaj olarak burada ki belirtilen imaj midir? Birde Amd Ryzen ile ilgili bir rehber var pek emin degilim bir link varsa atarmısıniz.Emin olmaya calisiyorum. Anakar vs islemci donanim ozelliklerini ona gore alacagim..

8. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  9. selamlar,
    klavuza göre kurulumu yaptım. tek hdd ye sadece macos windows yok. herşey olağan ses driver i vs. kurdum aktif çalışıyor. ekran kartı görüyor rx 580 8gb.
    problemim, sistemi kapat dediğimde yeniden başlaması boot ekranına gelmesi. biraz araştırma yaptım aşağıdaki şeyleri uyguladım. yalnız hala düzelmedi. yardımcı olabilir misiniz?

Config / ACPI / Fixes içinden fix shutdown, fix RTC ve halt enabler işaretle. Ek olarak Boot seçenekleri içinden de neverhibernate aktif et.

10. Montezuma hocam dediğiniz üzere Mojeva imajinizi indirdim usb yazdirdim,sonra duzenlediginiz config dosyasini efi klasorunde clover icerisine attim sistem boot etmek üzere acmaka istedigimde siyah ekranda sol ustus kosede 5.006 gibi bir rakamlar ve yaninda altinda (not found) yazisi var ve yapmam gerekiyor.

Sistem.
    Islemci Intel G3258
    Anakart H81M-P33
    Ram Ddr3 1600mhz 16gb.
    Hdd.. Ssd

Yükleniyor...
Yükleniyor...