1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS Mojave 10.14.2 Güncellemesi Yayınlandı

'Mojave' forumunda Ediko tarafından 7 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Güncelleme başarılı olmuştur.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  2. Merhaba,

Sistemi komple formatlayıp apfs'ye geçeyim dedim ama bir türlü apfs formatlamadı boşuna diskide silmiş oldum. Şimdi tekrar sıfırdan kurulum yapacağım ama windows üzerinden hfs formatladığım alanı kurulumda disk izlencesine girip apfs olarak formatlayamıyorum izin vermiyor. Halbuki içi tamamen boş sıfır formatlanmış disk. Afps olarak nasıl kurulum yapacağım?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Bizim imaj APFS yerine HFS olarak kurulum yapar. Bunun da avantajı Windows yanında kurulumda sorun çıkartmaması. GÜncelleme geldiğinde de yine bizim betik ile Windows yanında kurulu MBR formatlı macOS sorunsuzca güncellenir.
    Apple Store Gerekmeden macOS Mojave Güncelleme

4. O konudaki yazılan her şeyi yapmama rağmen ne yazık ki store ve safari açılmıyordu. Komutları defalarca reset atıp denemiştim ondan sonunda apfs ye geçmeye karar vermiştim. Hiçbir yolu yok mu şimdi? :(

5. O konuyu takip edersen, konun güncellendiğini ve çalışmayan uygulamaların nasıl tekrar çalıştırıldığını görebilirsin.

6. En son bi applemediafrework gelmiş sanırım güncelleme olarak benim yapmadığım bir tek o ve sanırım o da sorunu çözmüş. Sistemi yine boşuna formatladık çıldırıcam :)) Teşekkürler hocam. Peki windows yanına apfs olarak kurmak istesem bunu nasıl yapabilirim?

7. Windows yanında kurulu bölüntü için APFS formatı olmayacaktır. Ayrıca da HFS Hackintosh için hala en stabil format. APFS istiyorsan da bağımsız bir disk kullanıp bunu APFS olarak formatlayıp macOS kurabilirsin.

ColorTR bunu beğendi.
  8. Her seferinde güncellemeleri rahat alabilmek için demiştim ama siz öyle diyorsanız tamamdır hocam teşekkürler :)

9. Tekrar yazayım: MBR formatlı, yani Windows yanında bir bölüntüye kurulum yaparsan bu bölüntedeki macOS'i AppleStore üzerinden güncelleyemezsin. Bizim hazırladığımız imajın diğer forumların hazırladığı imaj arasındaki en büyük fark bu. Bizim imaj ikinici bir diski olmayanların Windows yanında bölüntü oluşturup buraya macOS kurulumasını sağlar. Ancak macOS güncelleme aldıktan sonra da dediğim gibi direk güncelleme sorun çıkartacağı için bunun içinde güncelleme betiği hazırladık.

ColorTR bunu beğendi.
  10. Tamam hocam çok teşekkür ederim. Lakin biraz önce macbookpro da son güncellemenizdeki dosyayı değiştirmeme rağmen yine safari yada store'a giriş yapmadı. macbook proda orjinal os yüklü bu arada sizin imaj değil ama oda hfs olarak biçimli diye sizin betikle güncelleme yapmıştım

Yükleniyor...
Yükleniyor...