1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS Mojave 10.14.3 Ek Güncellemesi Yayınlandı

'Mojave' forumunda montezuma tarafından 8 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. e8ebafd6727c413ddaad3747ff2a6139.png
    Apple bugün macOS 10.14.3 ek güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile bu günlerde oldukça konuşulan FaceTime hatası giderilirken macOS 18D109 sürümüne güncellendi.
    Güncellemeyi Yerleşik Yazılım Güncelleme işlevini kullanarak Sistem Tercihleri bölmesinden veya Apple.com'dan edinilebilen tek başına yükleyici kullanarak yapabilirsiniz.
    Download the macOS Mojave 10.14.3 Supplemental Update
    MBR formatlı diskte macOS Mojave kullananlar güncelleme betiğini kullanmalılar. Zira APFS formatlı olmayan disklerde Apple Store üzerinden güncelleme yapılamaz.
    Apple Store Gerekmeden macOS Mojave Güncelleme
    Ekran Resmi 2019-02-08 02.53.51.jpg
    Güncelleme öncesi bilinmesi gerekenler.
    • Sistemininizin boot edilebilir bir yedeğini alın.
    • Clover Bootloader güncellemesi yapın.
    • Güncelleme öncesi eğer kextlerinizi Library / Extensions yada System / Library / Extensions içinde kullanıyorsanız bunları EFI / CLOVER / Kexts / Others içine kopyalayın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Sorunsuz Güncelleme Yapıldı Emeğinize Yüreğinize Sağlık

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Bende hd520 ekran kartı var laptopta. imovie ile işlem yapmaya başladığımda pc donuyor. İnşallah bu güncelleme ile düzelir.

4. İmaj dosyası hfs+ formatına göre ama burada 'Güncellemeyi Yerleşik Yazılım Güncelleme işlevini kullanarak Sistem Tercihleri bölmesinden yapabilirsiniz' yazmışsınız. Altında başka bir not daha "MBR formatlı diskte macOS Mojave kullananlar güncelleme betiğini kullanmalılar. Zira APFS formatlı olmayan disklerde Apple Store üzerinden güncelleme yapılamaz. " bu bir çelişkimi yoksa ben çok acemi olduğum için mi anlamıyorum?

5. Yükledim ama sistem aşırı halde yavaşladı, bende yekrardan 10.14.2 kurulumu yaptım.

6. Eğer diskin APFS formatlı ise Apple Store üzerinden güncelleme yapılabilir. Ancak çoğu kurulum genelde Windows yanında olduğu için ve bu kurulumda disk formatı HFS olarak ayarlı olduğu için ( bölüntülemde APFS format yapılamamakta) sadece combo update yada güncelleme betiği kullanılmalıdır.

7. Diskimi APFS olarak formatlayamıyorum, imajınız HFS olduğu için. Combo update'i denedim diskiniz APFS formatlı değil diye uyarı veriyor. Güncelleme betiğini kullandım bir yerde takılı kaldığı için tekrar temiz kurulum yaptım. 120 Gb'lık bir SSD var elimde bunun üzerine kurulum yapıyorum. Kurulumu APFS formatında yapabilmem için usb imaj hazırlamak istedim ama rehberini yaptığınız hazırlama konusu eski olduğu ve yazılım dilinden çok anlamadığım için yapamadım.

8. Aynı dertten muzdaripim. Montezuma hocam APFS destekli bir imaj koyabilir misiniz?

9. #5 mesajda anlatılan yöntemle kendine ait imaj oluşturabilirsin.

10. App Store yöntemiyle başarılı bir şekilde macOS 18D109 sürümüne güncellendi.

developerali bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...