1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

macOS Mojave Hackintosh Kurulum

'Mojave' forumunda montezuma tarafından 5 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Dün yayınlanan macOS üzerine hemen bir Hackintosh girişimi deneyeyim dedim. Kurulum için şu anda resmi olarak yayınlanmayan ancak derlenebilen Clover bootloader ile kurulumu gerçekleştirdim.
    Kurulum sorunsuz. Daha sonra ayrıntılı bir paylaşacağım.
    Kurulum için takip ettiğim adımları aşağıdaki bağlantıdan bulabilirsiniz.
    macOS Mojave Dev Beta Kurulum Rehberi | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
    İlk izlenimlerim ise dark mode gerçekten hoş görünüyor.
    Ekran görüntüsü tıpkı IOS'ta olduğu gibi. Ekran görüntüsü aldığınız anda ekranın sol alt köşesinde bir küçük pencerede çektiğiniz ekran görüntüsü var. Buna tıklayıp hemen gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz ki bu oldukça kullanışlı.
    Kurulum sonrası bütün donanımlar sorunsuz algılandı. Grafik, ses, ethernet, wi-Fi vs sorun yok. Aşağıda bazı ekran görüntüleri paylaştım.
    Screen Shot 2018-06-05 at 13.13.44.png
    Screen Shot 2018-06-05 at 12.52.37.jpg
    Screen Shot 2018-06-05 at 12.53.58.jpg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 5 Haziran 2018
    Son düzenleme: 16 Haziran 2018
  2. Gerçekten tasarımı fazlasıyla güzelmiş. Benim bilgisayarımın özellikleri aşağıda belirttiğim gibi ve UEFI değil. Sierrayı denedim fakat çalışmamıştı ekran kartı sorunu yaşamıştım. Mojave çalışır mı?

• Sistem: Toshiba Satellite L775-124 + bootloader (Clover) Legacy Bios
    • CPU: İ5-2410M 2.3GHZ
    • Grafik: Nvidia Geforce 525M, 1600x900

3. Sistemin Mojave kaldırmaz.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  4. Hocam elinize sağlık çok güzel gözüküyor gerçekten yayınlamanız için sabırsızlanıyorum.High sierra yüklenebilen sistemlerde sorunsuz çalışır değil mi kext lerde vs bir değişiklik olmaz ?

5. Ellerine ve emeğine sağlık.

montezuma bunu beğendi.
  6. Peki hocam benim bilgisayarım macOS Mojave'yi kaldırır mı?
    CPU=Intel Core i5 3570 @ 3.40GHz
    GPU=MSI GTX1050Ti 4GT OC
    RAM=12GB-1333MHz-DDR3
    MOBO=MSI-H61M-P31/W8

7. Büyük ihtimalle evet.

8. Güzel, artık Mojave'nin tam sürümü çıkarsa bir imaj bekleriz :D

9. Tam sürüm çıktığında imaj da hazırlanır orası sıkıntı değil. :)

Mojave'nin sistem gereksinimlerine baktığımda 3. nesil intel işlemciler en düşük gereksinim olarak karşımıza çıkıyor bu sebeple sana "büyük ihtimalle" dedim.

Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ama sonuçta Hackintosh bu. Yine de yüzde 95 oranında sistemin yeterli diyorum. :)

OsmanKovan123 bunu beğendi.
  10. O zaman imajın çıkacağı tarihi heyecanla bekliyorum :)

Yükleniyor...
Yükleniyor...