ÇÖZÜLDÜ macOS Mojave Kurulumda endrandomseed hatası

The Fame Monster

APPRENTICE
2 Ağu 2018
11
2
21
Ankara
Sistem özellikleri :
Monster Abra A5 v10.3.2
-Intel® Kaby Lake Core™ i7-7700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
-Intel® HM175 Express Chipset
-4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 Ti 128-Bit DX12
-16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM
-Intel 600P 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 1570 MB/s - Yazma: 540 MB/s)
-1TB WD BLACK 32MB 7200RPM HDD SATA-3 9.5mm
-Intel® Dual Band Wireless-AC 3168, 1x1 AC + Bluetooth 4.2 M.2 2230 (433 Mbps)

Ssdnin bir kısmını bölüp oraya mojave kuracağım fakat end random seed hatası alıyorum yaygın olanın aksine +++++++ olan satır oluşmuyor. Sistedeki son güncel mojave imajını kullanıyorum.
  • OsxAptioFixDrv-64
için Driver64uefi klasörü yoktu kendim oluşturup attım ama faydası olmadı. farklı config vs de denedim sonuç değişemedi.

• Like
Tepkiler: tranq

tranq

APPRENTICE
8 Ağu 2019
95
4
21
Dostum ben aynı sıkıntıyı yaşadım çözmek için bütün gün uğraştığım bir sorun. osxinfo-monsterEFI flashındaki efi dosyasını bir yere yedekleyip, bunun içindeki EFI klasörünü flashın içine atıp deneyiniz. Başarılı olup olmadığını yada hangi hatayla karşılaştığınız paylaşırsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

The Fame Monster

APPRENTICE
2 Ağu 2018
11
2
21
Ankara
Teşekkürler verdiginiz efi dosyasi ile ssd ye sistemi kurdum fakat simdi de sistem boot olurken VirtualSMC: vsmc@ post intterrupt reserve overflow adinda bir hata alıyorum sürekli bu satırı oluşturuyor.
Dostum ben aynı sıkıntıyı yaşadım çözmek için bütün gün uğraştığım bir sorun. https://s3-eu-central-1.amazonaws.com/osxinfo/monsterEFI.zip flashındaki efi dosyasını bir yere yedekleyip, bunun içindeki EFI klasörünü flashın içine atıp deneyiniz. Başarılı olup olmadığını yada hangi hatayla karşılaştığınız paylaşırsanız size yardımcı olmaya çalışırım.
Edit: VirtualSMC kextini silip FakeSMC kextini attım şuan kurulum devam ediyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: tranq

tranq

APPRENTICE
8 Ağu 2019
95
4
21
Teşekkürler verdiginiz efi dosyasi ile ssd ye sistemi kurdum fakat simdi de sistem boot olurken VirtualSMC: vsmc@ post intterrupt reserve overflow adinda bir hata alıyorum sürekli bu satırı oluşturuyor.

Edit: VirtualSMC kextini silip FakeSMC kextini attım şuan kurulum devam ediyor.
Kurulum sonucu ne oldu? Bu hataya ne yapmamız gerektiğini bende bilmiyorum. Eğer çözemediysen montezuma yı vs. etiketle onları yardımcı olmaya çalışsınlar.

The Fame Monster

APPRENTICE
2 Ağu 2018
11
2
21
Ankara
Kurulum sonucu ne oldu? Bu hataya ne yapmamız gerektiğini bende bilmiyorum. Eğer çözemediysen montezuma yı vs. etiketle onları yardımcı olmaya çalışsınlar.
Başarılı şekilde kurdum, dahili ekran kartını vs tanıdı bluetooth u kendisi tanıdı şuan için ses sorunlu onuda AppleAlc ile çözersem bir rehber hazırlarım

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Yaşadığın sorun nedir? Ses için hangi adımları uyguladın?

The Fame Monster

APPRENTICE
2 Ağu 2018
11
2
21
Ankara
Yaşadığın sorun nedir? Ses için hangi adımları uyguladın?
Clover a layaut id girip dsdt yaması denedim(apple alc ile),Daha önce voodoo hda ile tanıtmıştım. Bu sefer apple ile deneyeceğim iş gereği sadece aksamları 1-2 saat uğraşabiliyorum. İlginiz için teşekkür ederim. Bir süre iş için rafa kaldırdım kendim uğraşacağım. Çözemezsem konuyu güncellerim, teşekkürler