1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ macOS Mojave Kurulumda Hata

'Mojave' forumunda xEnon tarafından 13 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Hocam ben şimdi imaj dosyasını indirdim, usb ye de kurdum ancak videodaki gibi değil ikiye ayrılıyor usb yani biri açılmayan türde biri efi kurulum sonrası dosyasının olduğu yer, neyse ben bunu boot etmeye çalışırken (ayarlar doğru) bana ya hata veriyor (x64 exception) ya da clover'de mac gözükmüyor. sistem: https://i.imgyukle.com/2019/04/13/d1ZIR.png
    https://i.imgyukle.com/2019/04/13/d144N.png

2. Mojave için Nvidia web driver yayınlanmadığı için High sierra kurulumu denemelisin. Kurulumdan önce bios ayarlarını bu şekilde düzenleyip kuruluma başlamalısın.
    BÖLÜM 6: BIOS Ayarları

Kuruluma geçmeden mutlaka BIOS ayarlarınızı yapmanız gerekiyor.

VT-d= Disabled
    DEP data execution prevention: Enable
    Secure Boot: Disabled
    Legacy Boot: ( Opsiyonel)
    Fast boot: ( eğer varsa) Disabled
    CSM: Enabled yada Disabled. Duruma göre.
    Boot From USB yada Boot From External= Enabled

Not: Eğer UEFI modda sistem boot ekranında bozuk ekranla karşılaşırsanız, Legacy boot yada CSM=Enabled yapın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. bios ayarlarının bulabildiğim hepsini yaptım ve galiba uefi olarak boot edemiyorum

4. Hata görseli ve sistem bilgilerini forum kurallarına uygun paylaş.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. hata görseli şöyle;
    FVuuqxjQ217D8XnT51AsHdqIoKtmMYOv.jpeg
    sistem;
    FVuuqxjQ217D8XnT51AsHdqIoKtmMYOv.png
    FVuuqxjQ217D8XnT51AsHdqIoKtmMYOv.png

6. İmaj hatalı yazılmış olabilir. Ayrıca USB, USB 2.0 portuna takılı olmalı.

7. İmajı birkaç kez yazdım bazen çalışıyor port olarak ön tarafta 3 tane port var bu portların bazılarında bu hatayı veriyor diğerlerinde ise clover menude mac'ı yüklemek için gereken seçeneği bulamıyorum

8. İmaj hatalı inmiş olabilir. İmajı tekrar indirip dene.

9. imajı tekrar yükledim sonuç;
    c-5T06n_g8N3S5Zh6ixMpdbBeyyNf4B2.jpeg

10. Sağdan sola doğru yön tuşları ile kaydırın.

Yükleniyor...
Yükleniyor...