ÇÖZÜLDÜ MacOS Mojave kurulumda takılma

cinnamouns

APPRENTICE
22 May 2019
25
1
0
MacOS Mojave kurarken BIOS ayarlarını en fazla bu kadar seçebildim. Dual boot kurulum yapıyorum.
IMG_0102.jpg
IMG_0103.jpg

Clover boot menüde config seçip kurulumu başlattıktan sonra ekran bu şekilde kalıyor.
Ekran Alıntısı.JPG

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
BIOS legacy olarak ayarla ve USB 2.0 portu kullan. Ek olarak sistemine uygun config config dosyası kullandığından emin ol (HD 530).

cinnamouns

APPRENTICE
22 May 2019
25
1
0
BIOS'u legacy olarak ayarlayıp deneyeceğim config dosyası ve usb 2.0 doğru şekilde.

iCloud
Legacy yapınca bu şekilde kalıyor continue seçeniğini seçine aynı ekrana geri geliyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
BIOS'u legacy olarak ayarlayıp deneyeceğim config dosyası ve usb 2.0 doğru şekilde.

iCloud
Legacy yapınca bu şekilde kalıyor continue seçeniğini seçine aynı ekrana geri geliyor.
Clover Boot Etmek istediiğmde Boot Maintenance Manager ( Boot Bakım Yöneticisi) çıkıyor.

Bu hata USB 3.0 kaynaklı. Çözüm USB 2.0 kullanmak.
Eğer USB 2.0 port yoksa Boot Maintenance Manager üzerinden boot etmeye çalışın.
Boot Maintenance Manager seçin ve Enter basın.
Boot From File seçin ve Enter basın.
USB seçin ve Enter basın. ( Yada sistem sürücünüz deki önyüklemeden seçin.)
EFI seçin ve Enter basın.
BOOT seçin ve Enter basın.
BOOTX64.efi seçin ve Enter basın.

cinnamouns

APPRENTICE
22 May 2019
25
1
0
USB 2.0 VE USB 3.0 portlarını karıştırmışım kusura bakmayın ama bu sefer de yasak sembolü çıkıyor config doğru seçili.

ayrıca bu rehbere göre yapıyorum işlemleri belirteyim.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Intel sanallaştırmayı kapat, fast boot disable olarak ayarlı olsun. Secure Boot disable olması da gerekmekte.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Verbose ile başlatıp (Clover Boot Menü ekranında space taşına bas ve vernose mod ile boot et) hata görseli paylaş.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,059
4,322
4,351
Config.plist/Devices/FakeID/IntelGFX=0x12345678 değerini girip deneme yap.

cinnamouns

APPRENTICE
22 May 2019
25
1
0
Kendi kullandığım config derken clover bootloaderdeki config listesinde hd530 yani benim işlemcim ile uyumlu olanı kastetmiştim

Yapmam gereken işlemi tam olarak baştan anlatabilir misiniz çok yeniyim bu işlerde kusura bakmayın

Bir defa kurulum ekranına gelmeyi başardım (BIOS'da advanced bölümündeki her şeyi disabled yaptım) ama harddiski yedeklemek için çıkmak zorunda kaldım. Harddiski yedekledikten sonra aynı şekilde yasak işareti gelmeye devam etti.

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
429
1,851
28
Diyarbakır/Amed
BIOS ayarların bu şekilde yap. Ek olarak standart confiğ ile deneyebilirsin.

Kuruluma geçmeden mutlaka BIOS ayarlarınızı yapmanız gerekiyor.

VT-d= Disabled
DEP data execution prevention: Enable
Secure Boot: Disabled
Legacy Boot: ( Opsiyonel)
Fast boot: ( eğer varsa) Disabled
CSM: Enabled yada Disabled. Duruma göre.
Boot From USB yada Boot From External= Enabled

Not: Eğer UEFI modda sistem boot ekranında bozuk ekranla karşılaşırsanız, Legacy boot yada CSM=Enabled yapın.

cinnamouns

APPRENTICE
22 May 2019
25
1
0
Kurulumu başarıyla gerçekleştirdim (graphics injectordan fake idyi 0x19120000 yaptım) ama kurulumdan sonra cloverdan boot ederken siyah ekranda kalıyor şimdi de.

Konu başlıktan çok uzaklaştı yeni konu açıyorum