macOS Mojave silip High Sierra kurarken hata!

ygtr

APPRENTICE
4 Haz 2019
4
0
0
30
Merhaba, Bilgisayarımda windows c diskinde yüklü (ssd) olup d diskinden (hdd) 50 gb ayırarak Paragon yardımı ile başarılı bir şekilde Mojave kurdum. Daha sonra flash kullanmadan macOS açılmayacak şekilde istiyordum o yüzden EFI'yi hiç kurcalamadım. Mojave yerine High Sierra geçmek istedim kurulum hazırlık için Paragon ile ayırdığım bölümü sildim. Temiz bir kurulum istiyordum. Yeni alan oluşturdum.Kurulum sırasında kurulu sürümden eski sürüm yüklüyorsunuz hatası aldım. Paragon dan zaten temizlemiştim. Kalıntı nerde diye düşünürken EFI de APPLE klasörünü gördüm onuda sildim. Sorun düzelmedi ne yapmalıyım. teşekkür ederim. :)
 

ygtr

APPRENTICE
4 Haz 2019
4
0
0
30
Disk izlencesinde macos diye oluşturmuştum sildim onu komple yeniden olusturdum. f11 bastım restart attı ama aynı hata alıyorum. Daha yenisi yüklü diyor . dil seçiyorum sonra hatayı veriyor. daha kuruluma bile geçmeden.telefondan yazıyorum yazım hatalarımdan dolayı kusura bakmayın
 

ygtr

APPRENTICE
4 Haz 2019
4
0
0
30
Diskpartı kullandım. Biçimlendirdim, yok ettim , reset attım kontrol yaptım. Acaba nerde kalıntı :(
 

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
430
1,851
29
Diyarbakır/Amed
Son olarak bios ayarlarını veya bios pilini çıkarıp, sıfırlayıp dene. Olmaz ise tüm diski biçimlendirmen gerekecek. Böyle bir hata ile ilk defa karşılaşıyorum.
 

ygtr

APPRENTICE
4 Haz 2019
4
0
0
30
Başka fikri olan var mı? :/ bios shellden falan yapılabilecek.
 

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler