1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

MacOS Mojave'deki Dört Haneli Şifre Zorunluluğunu Devre Dışı Bırakmak

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 15 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Apple macOS Mojave ile en az dört haneli şifre girme zorunluluğu koydu. Benim gibi tek bir harften oluşan şifreleri kullananlar için aşağıdaki rehber ile yine tek haneli şifre koyabiliyorsunuz.

Elbette buradaki işlemleri normalde önermiyoruz. Zira bu rehberde Apple'ın koyduğu güvenlik tedbirlerini bypass ediyoruz. Bu bağlamda bu rehberi, bu riski alan ve tek harfli şifre kullanmak isteyenler takip edebilir.

1. Terminal açın ve aşağıdaki kodu girin:
      Kod:
      pwpolicy getaccountpolicies > ~/Desktop/file.plist
    2. Bu kodu girdikten sonra masaüstünde bir dosya oluşacaktır. Ancak bunu bir plist düzenleme uygulaması ile açamazsınız. O yüzden Terminale aşağıdaki kodu girin
      Kod:
      nano ~/Desktop/file.plist
    • Son kodu girdikten sonra Terminal ekranında dosyanın içeriğini göreceksiniz.
    • Bu ekranda klavyenin sağ Sul tuşunu kullan ve ilk satırdaki "Getting global account policies" silin.
      30a107e5d9896039090c7c7463495508.png
    • Bu işlemden sonra dosyayı kaydetmek için ilk olarak CTRL + O ( sıfır değil, yazı ile O) ve ardından enter tuşlayın.
    • Bundan sonrada CTRL + X ile termninalden çıkın.
    • Şimdi dosyayı XML düzenleyici bir uygulama ile açın. ( Xcode, Sublime, textedit vs)
    • "policyAttributePassword matches" satırını bulun ve buradaki '^$|.{4,}+' değerindeki 4'ü 1 yapın. Yani;' ^$|.{1,}+'
    • Bu işlemden sonra dosyayı kaydedin.
    • Terminal açın ve aşağıdaki kodu kullanarak dosyadaki ayarları sisteme tanıtın
      Kod:
      pwpolicy setaccountpolicies ~/Desktop/file.plist 
      passwd
    Ekran Resmi 2018-11-18 01.21.05.jpg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 montezuma, 15 Kasım 2018
    Son düzenleme: 18 Kasım 2018
    alituna, Ediko, dumans ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Galiba fitili ben ateşledim :p 2 farklı sistemimde denedim ve çalışıyor.
    Not: en son passwd komutundan sonra önce eski şifreyi. sonra 2 kez yeni şifreyi girmemizi istiyor. bunu belirtelim.

Yükleniyor...
Yükleniyor...