macOS Sierra Nvidia GT430 Çözünürlük sorunu

dursunyilmaz

APPRENTICE
21 Ağu 2019
5
0
1
Merhabalar. Dün Sierra'yı buradaki moderatör arkadaşlar sayesinde kurabildim. Ama Çözünürlük sorununu dün geceden beri halledemedim. Ekran kartım GT430 ve normalde 2GB. Ama hem 1GB olarak gözüküyor hemde çözünürlük çok kötü 800x600 olarak gözüküyor. 1366X768 formatı seçenekler arasında yok..

Not: Monitör ekran kartına VGA ile bağlı.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
VGA desteklenmiyor. Mümkünse bir converter kullanmalı ya da güncel portlara sahip bir monitör kullanmalısın. Ek olarak Config / Boot argümanlarında nv_disable=1 komutu varsa bunu sil. Config / Graphic içinde INject Nvidia işaretli olsun.

dursunyilmaz

APPRENTICE
21 Ağu 2019
5
0
1
aktif hdmi vga dönüştürücü ile hdmi portundan bağladım ama bu seferde ekran kartını 3mb görüyor hocam
VGA desteklenmiyor. Mümkünse bir converter kullanmalı ya da güncel portlara sahip bir monitör kullanmalısın. Ek olarak Config / Boot argümanlarında nv_disable=1 komutu varsa bunu sil. Config / Graphic içinde INject Nvidia işaretli olsun.
hocam hdmi vga dönüştürücü ile bağladım boot ekranı geldi fakat sistem tam açılacakken siyah ekran geliyor ve uyku moduna geçiyor. akrif hdmi vga dönüştürücü kullanıyorum.

Son düzenleme:

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
429
1,851
28
Diyarbakır/Amed
İnject nvidia, single nvidia ve inject edid işaretli yada işaretsiz olarak, dönüştürücüsüz ve dönüştürücü ile deneme yap. Olmaz ise Smbios kimliğini MacPro5,1 yapıp, dene. Yine olmaz ise hdmi portlu bir monitör yada televizyon ile dene. Bu da olmaz ise el capitan kurulumu yapıp denemelisin.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler