1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

MacOS Sierra, Siyah Ekran Hatası Çözümü

'OS X INFO KÜTÜPHANESİ' forumunda montezuma tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Aldığın hata burada bahsedilen ile alakalı değil. Zira sistem bilgine bakınca kullandığın bir Laptop cihaz ve burdaki yöntem masaüstü sistemlerde kullanılan sistem kimliği ile alakalı. Senin sorunun için yeni konu açman gerekiyor.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Geçen kurulum yaptığımda siyah ekrana düşüyordu, burada denilenlerin aynısını yaptım sorun düzelmişti ama güncelleme yaptım ve sistem tekrar eski haline döndü yani siyah ekrana düştü. Ben de sistemi tekrar yükledim, Nvidia Web Driver kurdum ve burada söylenenlerin aynısını yeniden yaptım, ancak bu sefer de siyah ekrana düştü, web driver kaldırıp yeniden başlatıp tekrar kurdum sonuç değişmedi. Şimdi sorum şu; acaba web driver'ı bu işlemlerden sonra mı yoksa önce mi kurmalıyız?

Sorunumun ayrıntısı ÇÖZÜLDÜ - High Sierra kurulum sonrası ekran çözünürlüğü ve boot sorunu | Sayfa 2 | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu adresinde mevcut, çözüldü olarak işaretlendiğinden tekrar oraya yazmak istemedim. Sistem özelliklerim de şu şekilde;

Intel Xeon E5440 @ 2.83GHz, 8,00GB Dual-Channel DDR3, ASUSTeK Computer INC. P5G41C-M LX (LGA775), 2047MB NVIDIA GTX 960 2 GB, NVIDIA High Definition Audio, Realtek PCIe GBE Ailesi Denetleyici

Giriş komutları olarak -v dart=0 npci=0x2000 kullanıyorum, acaba yanlış yaptığım yer neresi onu merak ediyorum.

config.plist içerisinden bu bahsettiklerinizi harfiyen uyguluyorum ve sonunda ya siyah ekrana düşüyor ya da ekran kartını hiç görmeyip 3 mb görünüyor veyahut da ekran kartını görüyor ama çözünürlük düşük kalıyor ve görüntü atlatarak ilerliyor.

3. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    aresblade bunu beğendi.
  4. Verdiğiniz adreste sadece whatevergreen gördüm, Lilu kext'i başka yerden indiririm

Bu adımlardan Nvidia web driver hangi sırada olmalı?

Cihaza uygun sistem kimliği ile neyi kastettiniz? Forumda konusu var mı? Yoksa açıklayabilir misiniz?

5. Config dosyanı oxcinfo Config düzenleme aracı ile açıp bunun üzerinden SMBIOS seçeneklerinden sistemine uygun sistem kimliği kullanman gerekli ancak senin bu işlemcinde zaten seçenekler macPro 6,1 yada 5,1 olmalı. Böyle ayarlı ise buna dokunma. Ayrıca; Güncel Weg ve Lila kullanırken bununla beraber kullanılan eski kextlerin silinmesi gerekli. Bir inceki mesajda paylaştığım linkte bunlar ayrıntılı gösteriliyor ve lila linkide orada mevcut.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    aresblade bunu beğendi.

6. Merhaba,

Dediğinizi yaptığım zaman yazılarda DSDT'den sonra ilerlemedi, acaba nerede yanlış yapıyorum? Bir de Nvidia Web Driver'ı bu işlemlerden önce mi sonra mı kurmam gerektiğini söylemediniz.

Not: Gerçekten çok yorucu, zorlayıcı. Mac yüklemek isterken Windows kurulu diskimi formatladım en son, gitti oyunlar, ilerlemeler vs. Ancak pes etmek istemiyorum. Config.plist içerisinde ne ayar yapmam gerektiğini de bilemiyorum.

7. Rehberler bundan daha açık anlatılamaz herhalde. Zira adım adım rehberi bu.

Yükleniyor...
Yükleniyor...