1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Magic Mouse ve Klavye

'Hackintosh Uyumlu Donanımlar' forumunda mustafaokur tarafından 4 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhabalar,
    Öncelikle forum hayırlı, uğurlu olsun @montezuma

Z170 bir sistemi, Apple PowerPC G5 kasaya modlamaya başladım. Şu anda kasayı kesip biçme aşamasındayım. Her şey orijinal olsun istiyorum. Orijinal Apple Magic Bluetooth klavye ve mouse'u bu sistemde kullanabilir miyim.

Bir de Cinema Display monitör var, monitörün power tuşu sistemden ayarladığınız işlemi yapabiliyor.
    Örneğin; uyku modu ya da direkt kapatma seçeneklerine ayarlayabiliyorsunuz. Bu özellikleride kullanabilir miyim ?

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    montezuma bunu beğendi.
  2. @mustafaokur teşekkür ederim.
    Çok güzel bir projeye başlamışsın, tebrik ederim. Bittikten sonra "Başarılı Kurulumlar" bölümünde konusunu açarsan çok sevinirim. Apple harici bağlantı aygıtlarını uygun bir bluetooth aygıtı ile kullanman mümkün. Bende kendi Hackintosh'umda Magic Mause 2, Trackpad2 ve Keyboard 2 kullanıyorum. Kullanacağın Z170 MOBo markasını yazmamışsın. Dolayısıyla bilmiyorum. Üzerinde Hackintosh uyumlu bir Wi-Fi- Bluetoth modülü varsa bu çalışacaktır. Eğer yoksa şu konuda uyumlu kartların bir listesini yaptım.
    Hackintosh Uyumlu Wi-Fi Donanımları
    Bu konuda benim kullandığım kartı özellikle tavsiye ederim:
    ABWB WIFI+Bluetooth Wireless PCI-E Card For Apple Hackintosh MAC OS X Computer | eBay
    Eğer tuşu yeniden haritalandırıp, sisteme kapanmasını yada uyumasını söylemekten bahsediyorsan, evet olabilir.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 montezuma, 4 Aralık 2016
    Son düzenleme: 4 Aralık 2016
  3. Hocam cevaplar için teşekkür ederim.
    Tavsiye ettiğiniz ürünün Türkiye'ye kargosu yok.

Anakart modeli olarak

Gigabyte z170 X Gaming 7 düşünüyorum. Ses kartı Creative olduğu için. Eğer maddi anlamda sıkışırsam

Gigabyte z170 HDP3P olacak

Tavsiye ettiğiniz firmanın sitesinde kartın güncel sürümü bulunmakta

WIFI Internal Bluetooth 4.0 Module Adapter For Apple Hackintosh MAC OS X Computer

montezuma bunu beğendi.
  4. Her iki kart ta, Hackintosh için tavsiye edilen kartlar. Bu kartlarda bildiğim kadarı ile Wi-Fi modül yok. Benim tavsiye ettiğim kartın muadili belki başka bölgelerden bulma ihtimalin olabilir.

5. Yeni konu açmak istemedim APPLE MLA22TQ/A - MLA02TU/A Apple Magic Keyboard +Magic 2 Mouse satın aldım masaüstü pc de kullanacagım bunun için bluetooth almam gerekli mi

6. Evet gerekli. Ancak Yeni nesil aldıysan klavye ve trackpad'i USB üzerinden de kullanabilirsin.

7. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  8. Klavye USB ile kullanabilirsin. Ancak Mouse için BT gerekiyor.

9. Türkiye'den hemen alabilecegim tavsiye ettiginiz bt var mi ?

10. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...