1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Masaüstü Kurulum Sorunu - Gigabyte GA-B75-D3V

'High Sierra' forumunda Tequlala tarafından 17 Mayıs 2019 05:00 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Intel Core i7-3770 | Gigabyte GA-B75-D3V | Kingston HyperX 16GB 1600 MHz | Gigabyte GTX 1060 6GB
    Herkese selamlar. sistem özellikleri yazan bilgisayarıma Buradaki "Desktop" 10.13.6 sürümünü kurmaya çalışıyorum (okuduğum kaynaklarda ve konuda nvidia ekran kartımı kullanabileceğimi anladım bu sürümle).
    Mojave sürümünü kurarken disk izlencelerinde APPLE HFS olarak biçimlendirdiğim diski görebiliyordum. HSierra kurmaya çalışırken bir türlü gösteremedim sadece çıkarılabilir USB belleği görüyor.

| Intel Core i7-3770
    | Gigabyte GA-B75-D3V
    | Gigabyte GTX 1060 6GB
    | Kingston HyperX 16GB 1600 MHz
    | Asus Usb-n14 300mbps
    | Sürücü #1 - WDC WD5000AAKX-08U6AA0 (465 GB) D:
    | Sürücü #2 - ST3500418AS (465 GB)
    • Uefi and Legacy Modda (Diğer modları da denedim, yukarıda yazdığım gibi Mojave sürümünde görüyordu)
    2 Farklı HDD de denedim. Birisi FAT32 diğeri HFS. İkisi de GPT formatında.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. İmajı tekrar yazdırarak dene. Olmaz ise diski farklı portlara takıp dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Söylediklerinizin ikisine de yaptım. Sonuç değişmedi.

Bu anakart'a kurulum yapacak arkadaşlar için bir öneri. "BIOS GÜNCELLEMESİ" yapsınlar. F7 sürümünde imiş benim bios'um. F9'a güncelledim tüm diskleri gördü. Sorunsuz kurulum yaptı. Şu an sadece Nvidia ve Asus USB N14 Wifi 300 çalışma problemini çözmeye çalışıyorum.

4. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
Yükleniyor...
Yükleniyor...