1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Masaüstü Kurulum Sorunu

'High Sierra' forumunda dayofdestiny tarafından 14 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    Anakart : Asus p5g41t-m lx Ram:8Gb Ekran Kartı : Asus r7 265 İşlemci: Core2 Quad 8400
    İyi günler ben high sierra 10.13.6 dosyasını indirip usb yazdırdım. Kurulum ekranına gelmek için cloverdan usb yi seçiyorum biraz bekledikten sonra
    Sun Aptr 14 15:42:48 2019 iMac.local.apple.xpc.lauchd[1] (org.ntp.sntp.157) <Warning>: Service exited with abnormal code: 1
    diye bi yazıda takılı kalıyor bunun çözümü var mı?

Tamam o sorunu çözdüm others içindeki fakesmc hariç tüm kextleri sildim. Kuruyorum şimdi bakalım başka sorun çıkmaz umarım.

Edit: Öncellikle ben mojave kurmak istedim ama sırf "service exited with abnormal" hatasını verdiği için high sierrayı deneyeyim dedim. Ama o da aynı hatayı verince çözümüne baktım ve o çözümü mojave de denedim bu sefer hata vermedi ve sorunsuz mojave kurdum. Kurulumdan sonra açmak istediğim de gri ekranda kaldı şimdi sadece bu sorun var ana ekrana gelemedim gri ekranda mouse hareket ettirebiliyorum ama herhangi bir şey gelmiyor yine çözümünü arayacağım ama bulamazsam yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkür ediyorum

2. Kurulumdan sonra Q8400 için yine kurulum ekranına gelip yama yaptın mı? Yapmadıysa bunu yapmalısın. Nasl yapılacağını Mojave imaj konusu içinde paylaştım.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Evet o yamayı da yaptım. Oradaki talimatları hep takip ederek kurdum. Çözümlere bakarak adım adım gittim hep ama bu yaşadığım sorunu başkası yaşamamış galiba. Kurduktan sonra ve yeniden başlatıp yamayı yaptıktan sonra ana ekrana gelemedim gri ekran geliyor ama sabit değil kapanıp açılıyor o gri ekran kendini tekrarlıyor gibi

4. Kullandığın monitör portunu değiştirip deneme yap. VGA kullanıyorsan bu desteklenmiyor. Ek olarak Clover Boot Menü / Options / Graphics içinden sadece Inject ATI işaretli olarak deneme yap.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. HDMI portunu kullanıyorum. İnject Ati yi denemiştim. O seçili olduğunda gri ekran yerine siyah ekrana düşüyor ekran yanıt vermiyor yani. Ben bu clover efi nin içinden fakesmc dışındaki kextleri silmiştim ondan yapar mı acaba?

6. Yapar.Grafik kartının boot etmesi için gerekli lila ve whatvergreen.kext olmazsa grafik kartın çalışmama ihtimali var.

7. O da olmadı. Güvenli mod ile yani -x komutu ile ana ekrana ulaşabildim. Bu Mac hakkında dan baktığımda ekran kartını falan görmüş. Acaba sorun nedir? Nasıl çözerim güvenli mod olmadan girmeyi. Bakıyorum şimdi yamayı falan da yaptım. Ama yamayı yaptıktan sonra bir şeyler yazıyordu core2 duo gibi anlamadım olmuştur herhalde dedim o yamayı başka yapma yolu var mı bir de öyle deneyim.

gri ekranı bir şekilde aştım şimdi siyah ekran da kaldı mouse falan hareket ettirebiliyorum ama arkaplan siyah tuşlar falan çalışıyor

8. Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  9. Deneyeceğim. Bakalım sonuç verir inşallah. Sonucu paylaşırım denedikten sonra

Yok sonuç alamadım aynı sonra Sierra kurdum bu sefer bazı şeyler çalışmadı wifi,lan driver kext yükledim işe yaramadı multibeast kullanayım dedim yüklemeye izin vermedi sürekli bi hata vardı çok bunalttı tekrar windows kurdum. Böyle sorunsuz kullanabileceğim sistemime uygun sorun çıkarmayacak hangi Mac sürümünü önerirsiniz? Sürüm eski,yeni önemli değil bir program için yüklemek istiyorum.

10. El Capitan deneyebilirsin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...