ÇÖZÜLDÜ Masaüstü Kurulum Sorunu - Gigabyte GA-B75-D3V

Tequlala

APPRENTICE
12 May 2019
6
1
21
22
Herkese selamlar. sistem özellikleri yazan bilgisayarıma Buradaki "Desktop" 10.13.6 sürümünü kurmaya çalışıyorum (okuduğum kaynaklarda ve konuda nvidia ekran kartımı kullanabileceğimi anladım bu sürümle).
Mojave sürümünü kurarken disk izlencelerinde APPLE HFS olarak biçimlendirdiğim diski görebiliyordum. HSierra kurmaya çalışırken bir türlü gösteremedim sadece çıkarılabilir USB belleği görüyor.

| Intel Core i7-3770
| Gigabyte GA-B75-D3V
| Gigabyte GTX 1060 6GB
| Kingston HyperX 16GB 1600 MHz
| Asus Usb-n14 300mbps
| Sürücü #1 - WDC WD5000AAKX-08U6AA0 (465 GB) D:
| Sürücü #2 - ST3500418AS (465 GB)
  • Uefi and Legacy Modda (Diğer modları da denedim, yukarıda yazdığım gibi Mojave sürümünde görüyordu)
2 Farklı HDD de denedim. Birisi FAT32 diğeri HFS. İkisi de GPT formatında.
Yukarıdaki mesaja istinaden EFI / CLOVER / Ketxs Others içine 100 serisi ve 200 serisi kext lerini attım yine görmedi.

Tequlala

APPRENTICE
12 May 2019
6
1
21
22
İmajı tekrar yazdırarak dene. Olmaz ise diski farklı portlara takıp dene.
Söylediklerinizin ikisine de yaptım. Sonuç değişmedi.

Bu anakart'a kurulum yapacak arkadaşlar için bir öneri. "BIOS GÜNCELLEMESİ" yapsınlar. F7 sürümünde imiş benim bios'um. F9'a güncelledim tüm diskleri gördü. Sorunsuz kurulum yaptı. Şu an sadece Nvidia ve Asus USB N14 Wifi 300 çalışma problemini çözmeye çalışıyorum.