1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Menü Bar'daki ses ayarı değişmiyor.

'High Sierra' forumunda halilkarakuyu tarafından 16 Nisan 2018 14:29 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Merhabalar tekrar başka bir soru ile karşınızdayım. Bürodaki Bilgisayarada Mac OSX kurdum herşey sorunsuz şuanlık. Başlıktaki belirtiğim olay şöyle ses çalışıyor ayarlar kısmından ses ayarını değiştirebiliyorum ama bar'daki ses iconundan sesin yüksekliğine düşüklüğünü ayarlıyamıyorum.

2. VoodooPS2Controller.kext kullanıyorsan Ses tuşları F14 ve 15 olarak atanmıştır. Bu tuşları dene.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Denedim ama olmadı malasef klavye olarak olaya bakmıyorum hocam. Üst bardakinden ses değiştiremiyorum ama ayarlardaki kısımdan değiştirebiliyorum.

4. Sen sesi bir monitör üzerinden mi kontrol etmeye çalışıyorsun? ? Eğer öyle ise menü bar kontrol çalıştıramazsın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. Bunun için bir çözüm varmı hocam peki , sizin youtube sunumlarınızda kullandığınız bilgisayar masaüstü dimi harici monitör kullanıyorsunuz. Sizlerde bu seçenek aktif .

Monitör üzerinden kontrol etme çalışmıyorum hocam kendimi ifade edemedim galiba , konu açılışındaki mesajdaki finder üstündeki ses yerinden bahsediyorum oradaki ses açma kapama aktif değil .

6. Gayet güzel anlattın. Monitör üzerinden ses aldığında Volume kontrol çalışmaz. Benim rehberlerimde ses harici speaker'larda. Bunu monitöre alırsam bende de çalışmıyor;
    Screen Shot 2018-04-16 at 19.16.59.png
    Bunun için yapılacak bir şey yok.

halilkarakuyu bunu beğendi.
  7. Anladım hocam saygılarımla ilgin ve alakan için teşekkür ederim çok sağol.

Yükleniyor...
Yükleniyor...