[MOD] B50-80 Apple Boot Logo - Bios Mod

want to

PADAVAN
DENEYİMLİ ÜYE
10 Nis 2017
108
102
0
22
Denizli/Isparta
Merhabalar,
Sizlerle Lenovo B50-80'e yaptığım modlamayı paylaşmak istiyorum.
Hackintosh sistemlerde Bilgisayar açılırken görünen Lenovo yazısı biraz ironik oluyor.
Bunu değiştirmeyi kafaya koydum ve SPI Programmer ve SOIC8 Clip aldım.
Anakartı sökerek bios yongası üzerine Cihazı bağladım ve dump alarak Bios dosyasını aldım.
Yurtdışında bir tanıdığa yollayarak Bios'daki gizli menüleri açtırdım.
H2OEZE ile Boot logosu Ve Sistem adını değiştirdim.
Ve mutu son. Bu işlere meraklı olan varsa yardımcı olabilirim.

want to

PADAVAN
DENEYİMLİ ÜYE
10 Nis 2017
108
102
0
22
Denizli/Isparta
Bilgisayardan direk olarak BİOS Yazma işlemi mümkün olmuyor bu cihazlarda. BİOS yazmak için SPI Flasher gerekli.
_SzqN3EPjraIdmgurV6GZt9FCTDVh0Km.jpeg

EC Bios Ve BİOS Farklı yongalarda bulunduğu için başka cihazların Dosyasını yazmak cihazda sorunlara neden olabiliyor.
Bu nedenle Cihazın Orjinal bios dosyasının cihazla alınıp, Modlanması daha sağlıklı oluyor. Cihazın BİOS çipinden DUMP Alanlara yardımcı olabilirim.

4 Ocak 2017
611
108
251
İstanbul
Farklı cihazlardan bahsetmiyorum. Aynı bios chipsetine sahip aynı model cihazlar yükleyemez mi? Sonuçta iş bios modlama...

want to

PADAVAN
DENEYİMLİ ÜYE
10 Nis 2017
108
102
0
22
Denizli/Isparta
Farklı cihazlardan bahsetmiyorum. Aynı bios chipsetine sahip aynı model cihazlar yükleyemez mi? Sonuçta iş bios modlama...
Notebooklarda ureticiler ayni anakart modellerinde farkli io chipleri kullanabiliyor. 8 MB bios dosyasi varsa notebook update dosyasi 9.63 mb oluyor ve gerekli veriler yaziliyor. Eger burada dosyayi paylastim diyelim. Kullanici kendi bios yedegini almadan yuklemis olsun. Ec'yi okumazsa bios hicbir sekilde geri donusu olmayabilir. Bu cihazla ureticinin yayinladigi notebook bioslari yazilamiyor. İnsyde bioslarda risk almaya degmez. Dump dosyasini alirsak dorun yasadigimizda geriye donus olur hemde sorun yasama ihtimali duser. Bios risk almaya degmez. Cihazla yine bios dosyasini alip bana gonderen olursa modlanmasi icin yardimci olurum.

want to

PADAVAN
DENEYİMLİ ÜYE
10 Nis 2017
108
102
0
22
Denizli/Isparta
Gec boot sorununu cozemedim bir turlu, satmaya da kiyamiyorum oyle yatiyor
Aynı modelde olsa farklı bir cihazın bios'unu kurunca böyle sıkıntılar oluşuyormuş demekki. İstanbulda senin cihazı EC BIOS İle birlikte güncelleyecek birisini bulursak senin sıkıtını çözebiliriz diye düşünüyorum. Fakat kaça yaparlar hiçbir bilgim yok. Bendeki cihaz EC'yi güncellemiyor.
Lenovo Z50-70 ACLUA ACLUB NM-A273 Rev 1.0 Bios Ver 9bcn91ww

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,631
580
1,351
İstanbul
Bir ara ayarlariz onu. Bu aralar MacPro Mod Swap icin hazirliklara basladim. Forumda proje olarak ilerleyen zamanlarda konu acarim :)

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,631
580
1,351
İstanbul
Eyvallah kardesim bitanesin. Bu arada bi ara adresini yolla ki su Apple logosu ile Spreyi yollayayim sana. Hep unutuyorum :)

uisik34

JEDI
20 Nis 2018
205
34
271
39
İstanbul Avrupa yakasında olan forum üyemiz var mı? :) Bu arada özelden mesaj atma olayı yeni üyeler için aktif değil sanırım.