Mojave Açılmıyor

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
94
5
21
23
Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor fakat şöyle bir detay var eğer orta bir yere gelince yüklenme çizgisi ekran kararıp geri gelirse ve ses verirse arkasından açılıyor. Bunları yapmıyorsa açılmıyordu. Verbose olarak başlattım ve sorunlar sanırım kendini gösterdi. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

IMG_20190915_232339.jpg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Grafik ile ilgili hata alıyorsun. Sistemi açabiliyorsan aşağıdaki rehberi takip edip grafik yamasını yap.

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
94
5
21
23
Grafik ile ilgili hata alıyorsun. Sistemi açabiliyorsan aşağıdaki rehberi takip edip grafik yamasını yap.
-disablegfxfirmware ile açtım sistemi şu an mouse hareketlerinde donma atlama ve benchmarklarda biraz daha düşük puan alıyorum grafik tarafında sorun yaşadığım için mi? Önceki benchmarklarda daha iyiydi bu komutu yazmadan önce.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
-disablegfxfirmware ile açtım sistemi şu an mouse hareketlerinde donma atlama ve benchmarklarda biraz daha düşük puan alıyorum grafik tarafında sorun yaşadığım için mi? Önceki benchmarklarda daha iyiydi bu komutu yazmadan önce.
Muhtemelen bu yüzden sorun yaşıyorsun. Bu yüzden rehberdeki adımları takip edip kendi grafik modeline uygun olarak düzenleme yap. Ek olarak; daha önceki konuna bakarsak kendi cihazına ait olmayan ssdt dosyaları kullanıyorsun sanırım. Durum buysa kendi DSDT / SSDT dosyalarını çıkartıp kendi cihazına ait bu dosyaları yamalamalısın. Zira farklı bir cihazın DSDT dosyası sorunlara ve kararsızlıklara yol açabilir.

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
94
5
21
23
Muhtemelen bu yüzden sorun yaşıyorsun. Bu yüzden rehberdeki adımları takip edip kendi grafik modeline uygun olarak düzenleme yap. Ek olarak; daha önceki konuna bakarsak kendi cihazına ait olmayan ssdt dosyaları kullanıyorsun sanırım. Durum buysa kendi DSDT / SSDT dosyalarını çıkartıp kendi cihazına ait bu dosyaları yamalamalısın. Zira farklı bir cihazın DSDT dosyası sorunlara ve kararsızlıklara yol açabilir.
7577 Başarılı kurulumdan aldım, donanımım birebir aynıydı sadece SSD'ye kurulu.

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
94
5
21
23
@montezuma Ben şu an kullandığım config üstüne yapabilir miyim çıktıyı buraya yazdırırsam ne olur? Daha önceden yapılmış mı veya yapıldıysa onları nasıl bulup silerim?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,480
4,423
4,401
Çıktıdan kastettiğin DSDT dosyası ise yapan gereken yamalı DSDT & SSDT dosyaları kaldırıp bu şekilde Clover Boot menüye gel ve burada F4 tuşuna basarak EFI / CLOVER / Origin içine DSDT dosyalarının çıkartılmasını sağla.

melih_11

APPRENTICE
15 Şub 2018
94
5
21
23
Hayır bu işlem sonunda kaydedilmesi için seçtiğimiz config dosyası var ya eğer o dosya da bu işlem daha önce yapıldıysa çakışma olur mu iki kere yapılmış olacak sonuçta? Bunu config dosyasında eğer varsa bu grafik yaması onu nasıl kaldırırım?