ÇÖZÜLDÜ Mojave GTX 760 Ekran Kartı Sorunu

ozgunozerk

APPRENTICE
7 Nis 2019
5
0
0
23
Mojave yüklemesini sitenizdeki rehbere uygun olarak yaptım (tek fark olarak disk biçimlendirmeyi APFS olarak seçtim)

Sistem özellikleri:
Intel i7 4790k (haswell)
Nvidia gtx 760
Asus z97-ar

Yüklemenin kendisi başarılı, ancak monitor 1920x1080 olmasına ragmen 1240x1080 olarak algılıyor, ikinci olarak da 4k olan ve displayPort'la bağlanan diğer monitörü hiç görmüyor.

Denediklerim:
1. haswell gt1 hızlandırması ile ilgili postunuzdaki adımları yaptım (Intel HD Graphics Haswell GT1 için Grafik Hızlandırma Yaması [Sierra - Mojave] | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
HSWGT1Fixup.kext kexti panic'e yol açıyor ve reboot gerçekleşiyor

2. Güncel whatevergreen.kext'ini yükledim, yine panic'e yol açtı

Şu an ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası, eğer sorun çözülemeyecek gibi duruyorsa, High Sierra'ya geçmek daha iyi bir fikir mi olur?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,641
4,456
4,401
GTX 760 yerleşik tanıması gerekir. Config / Sistem parametreleri içinde NvidiaWEB işaretli olmalı. Boot argümanlarında nv_disable=1 komutu varsa bunun silinmesi gerekir. Ayrıca Config / Graphic içinde INject Nvidia işaretli yada işaretli olmadan, ve Nvidia Generic işaretli yada işaretli olmadan dene.
1. haswell gt1 hızlandırmasını niye denediğini anlamadım. Konuda da açıklandığı üzere GT1 Celeron ve Pentium için.

• Like
Tepkiler: ozgunozerk

ozgunozerk

APPRENTICE
7 Nis 2019
5
0
0
23
Ben nedense işlemcimin pentium olduğunu düşünmüşüm :D
Dediklerinizi denedim, sorunsuz çalışıyor şu an, baya mutlu oldum
Çok teşekküler ilginize

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler