Mojave kurulum sonrası ekran çözünürlüğü ve Clover Sorunu

jsper

APPRENTICE
10 Ocak 2018
74
8
21
57
Mac OS Mojave'yi masaüstüne kurulumunu gerçekleştirdim. Direkt olarak indirdiğim ISO dosyası içindeki config dosyasını kullandım, sorunsuz şekilde yükleme gerçekleşti.

Kurulum esnasında da kurulumdan sonra da ekran çözünürlüğü hep düşüktü. Kurulum tamamlandıktan sonra da ekran çözünürlüğü aynı kaldı.
Bu Mac Hakkında'ya baktığım zaman ekran kartım gözüküyor(sanırım normalde işlemcinin grafik kartının gözükmesi gerekli). Aşağıya ilgili görselleri bırakıyorum (dual boot olarak kurulum gerçekleştirdim). Ekran çözünürlüğünü değiştirmeye çalıştığımda sadece bu 1024x... mevcut. Direkt olarak googla'dan GTX960 driver'ı yüklemem mi gerekiyor?
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Sistem bilgileri ayrıtılı paylaş. Harici GPU kullanamazsın. Cihazın Optimus.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

jsper

APPRENTICE
10 Ocak 2018
74
8
21
57
İşlemci: i5 6500
Anakart: H170M-Plus
Ekran Kartı: GTX 960
*Clover sorununu da üstte eklemeyi unutmuşum.
Clover'da gerçekleşen sorun da şu şekilde:
Bilgisayarımda bir disk windows diğeri de depolama olarak kullanılıyor. Depolama olarak kullanılan diskte partition oluşturdum(forumdaki videolu rehber aracılığıyla) ve oluşturduğum partitition üzerine kurulumu gerçekleştirdim(UEFI USB belleği seçerek). Kurulumu tamamladıktan sonra boot loader'ın kurulumunu gerçekleştirmek için ilk önce standart ayarlarda
bu videoda verilen değişiklikleri gerçekleştirdim ve kurulum başarısız oldu akabinde
linkte verien şekilde işlemleri gerçekleştirdiğimde başarılı çıktısını aldım.

Fakat sorun şu ki kurulum yaptığım diske erişemiyorum, diski diskutil list komutuyla görebiliyorum fakat finder penceresinde göremiyorum bu nedenleEFI klasörünü güncelleyemiyorum. clover configurator ile EFI'yi mount ettiğim zaman ise içinde Windows dosyaları içeren bir EFI ile karşılaşıyorum.

Diskutil list komutu çıktısı:

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Şu konu açma kuralların takip etmeyi bir öğretemedik. Yani illa her mesajda bizim bunu yazmamız mı gerekiyor? Hatta imzaya kolay ekleyin diye özellik bile koyduk ama nafile. GTX 960 MOjave desteklemiyor, nokta. Bu kartla sadece High Sierra kullanabilirsin.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

jsper

APPRENTICE
10 Ocak 2018
74
8
21
57
tamam da ben zaten GTX 960 kullanmak istemiyorum ki. Yazdığınız rehberi okudum orada da belirtiliyor. Direkt olarak GTX 960'la geldi sistem. Bende o zaman destekliyordur diye düşündüm. İşlemci üzerindeki ekran kartını kullanmak istiyorum onu nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Monitör bağlantısı IGPU bağlı olduğu halde kurulumu deneyebilirsin. Ek olarak:

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli