1. hizliresim.com üzerinden resim paylaşımlarınızda resim silinir ve uyarı alırsınız. Bu yüzden farklı kaynaklara resim yükleyin.
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Mojave Kurulumda Yasak İşareti

'Mojave' forumunda OguzhanDonmez tarafından 14 Mart 2019 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

• Asus K56CB
    • 8GB RAM
    • i7 3537U
    • HD4000 GT740M
    Clover'dan kurulumu başlattığım sırada bu hatayı veriyor.
    Ekran Resmi 2019-03-15 00.48.53.jpg

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #1 OguzhanDonmez, 14 Mart 2019
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mart 2019
  1. Merhaba;

Lütfen şunları kontrol edin ve tekrar deneyiniz,

1- USB 3.0 yerine 2.0 kullanın
    2- BIOS ayarınız dan AHCI mod açık olduğuna emin olun.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Öncelikle yanıtınız için teşekkürler usb portlarının hepsini denedim Öncelikli olarak USB 2.0 ve usb 3.0 portlarını
    Bios ayarlarımda AHCI mod zaten açık
    Boot args kısmına cpus=1 de ekledim ama sonuç aynı

3. Config.plist dosyasınızı yollar mısınız, kontrol edelim bakalım.

4. Cloverden config_HD4000_1366x768.plist Yazanı seçiyorum . EFI/CLOVER Kısmındaki standart olan Config.plist yukarıdaki linkte

5. Önce config.plist dosyanızı değişmeden kurulum testini başlatın, eyer ki olmaz ise yazı değil dosya biçimin de gönderin.

6. Cloverden ekranından config kısmından hd4000 yazanı seçmeden mi başlatayım ve dosya biçimde gönderin derken neyi kastettiniz ?

7. Config.plist dosya seçimin de herhangi bir değişiklik ya da farklı bir config.plist dosyası seçmeden başlatın ve ayrıca bunları tekrar bir kontrol edin.

1. Fast Boot Mode var ise devre dışı bırakın,
    • Boot: Launch CSM olacak
    • XHCI: Disabled olacak
    • Secure Boot : Disabled olacak
    • USB Legacy Enabled olacak şekil de ayarlayın.

8. Config değiştirmeden kurulumu başlattığımd Attempting system restart....MACH Reboot

BSD process name corresponding to curre thread :Unknown hatası alıyorum

Dediğiniz BIOS ayarlarını kontrol ettim sonuç yine aynı

9. Tamam, bu config.plist dosyası uyumsuz olduğun dan hata alabilirsiniz, dediğim gibi tüm denemelere rağmen olmuyor ise lütfen aldığınız hatanın görseli ile buraya config.plist dosyanızı upload edip gönderin ki uyumluğu/uyumsuzluğu kontrol edelim.

Yükleniyor...
Yükleniyor...