[Başarılı Kurulum] Monster Abra A5 V1.1.2 - DSDT dahil

cptnmhmt

PADAVAN
1 Mar 2017
117
43
71
32
Sistem bilgileri:

İşlemci: Intel Haswell Core i7-4710MQ
Ekran kartı Intel HD4600 + Nvidia GTX 860M
RAM: 8GB DDR3 1600 MHz

Sierra 10.12 sürümü yükleyip ardından yaptığım güncellemeyle 10.12.3 sürümünü kullanıyorum.
Kurulumun en başından şu adımları takip ettim:

-Forumlardan aldığım bilgi doğrultusunda en sorunsuz kurulum şeklinin UEFI olacağını gördüm ve öncelikle Windows 10’u tekrar UEFI olarak yükledim.

-Bilgisayarımda 1 SSD ve 1 HDD mevcut. Hem Mac hem de Windows SSD üzerine kurulu. SSD’yi GPT biçiminde formatladım.

-BIOS ayarlarından yapmam gereken tek işlem “boot options”tan “UEFI” seçeneğini “enable” yapmak oldu

-Windows 10’u kurduktan sonra Sierra güncel kurulum imajını indirdim ve win32 disk imager ile usb’ye yazdırdım.

-Kurulum için Recep Baltaş’ın hazırladığı video rehberi takip ettim ve kurulum sorunsuz şekilde tamamlandı.

-Grafik kartım için kurulum usb’sinde hazırlanmış olan config dosyasından ekran kartıma uygun olan dosyanın ismini config.plist olarak değiştirdim ve EFI/CLOVER içindeki ile aynı dosya ile değiştirdim. Ardından FakePCID.kext ve FakePCIID_Intel_HD_Graphics.kext isimli kextleri yükledim. Grafik kartı da bu şekilde sorunsuz çalışmaya başladı.

-Ethernet ve wifi kartı için kext’leri yüklerken önce etherneti tanıtıp bilgisayarı yeniden başlatın, ardından wifi kextlerini yükleyin. Böylece App Store’a girmek için tekrar işlem yapmanıza gerek kalmaz. (Laptopta intel n 7260 wifi&bluetooth kartı mevcuttu. Atheros AR5B95 ile değiştirdim.)

-Ses için Voodoo HDA 2.8.9 sürümünü kullandım.

-Harici ekran kartını devre dışı bırakmak için DSDT/SSDT yamaladım. Biraz zahmetli fakat batarya performansınızı önemli ölçüde arttırıyor. Mevcut durumda orta parlaklıkta 1 saat 20 dakika gidiyor.

-Batarya göstergesi için ACPIBatteryManager kext,

-Ekran parlaklık ayarı için IntelBacklight kext’ini kullandım.

DSDT yamalama için şu rehber işinizi görecektir: DSDT / SSDT Düzenleme Rehberi | osxinfo

kullandığım kextlerin indirme linki:
Yandex.Disk

Monster Abra A5 v1.1.2 için DSDT-SSDT dosyaları:
Yandex.Disk

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler