ÇÖZÜLDÜ Monster Abra A5 V13.1 Uyku sonrası donma

esbejk

APPRENTICE
4 Tem 2017
72
21
71
28
Merhabalar,

Mojave 10.14.4 kurulu.
Sorunu yazmadan önce forumlarda bahsedien uyku modları ile alakalı FixWAK, Halt enabler, darkwake=0,1,... gibi farklı configleri denedim.

Sorunuma gelirsek,
cihazı uyku moduna almak için Sleep butonuna tıklıyorum bilgisayarın uyku moduna girmesi yaklaşık olarak 3-4 dakika sürüyor.
Uyku moduna geçtikten sonra açmaya çalıştığımda ekranda sadece mouse imleci hareket ediyor ve mouse imleci dışında kalan herşey donmuş durumda. Bir süre sonra mouse imlecide kayboluyor zaten

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Config / Boot argümanlarında Darkwake= 0'dan 8'e kadar farklı değerleri gir. Ek olarak hibernation Fixup ve never hibernate aktif olsun. Bunların yanında sistem ayarları / güç tasarrufu içinde HDD uyut seçeceği dışındaki bütün seçenekleri devre dışı bırak.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

esbejk

APPRENTICE
4 Tem 2017
72
21
71
28
Söylediklerini tek tek denedim bir sonuç alamadım ancak şöyle birşey var senin 14.4.4 imajındaki config_uhd630 config dosyası ile uyku modu çalışıyordu. Söylediklerini denerken aklıma geldi benim başka bir konuda bahsetmiş olduğum bir lag sorunu vardı. bu lag sorununu clover/devices/add properties kısmındaki NVidia ve ATI yazan device'ları silerek hallettiğimi belirtmiştim. ancak farkettimki lag sorunu bu satırların tamamı değil sadece biri ile ilişkiliymiş.

<key>Key</key>
<string>class-code</string>
<key>Value</key>
<data>
/////w==
</data>
</dict>
</array>

clover/devices/add properties kısmındaki, buradada belirtmiştim olduğum
key'i class-code olan satırı silince lag sorunu düzeliyor ancak uyku modu hiçbir şekilde çalışmıyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

esbejk

APPRENTICE
4 Tem 2017
72
21
71
28
Config dosyasında bayağı bir deneyip yanıldıktan sonra sorunu çözdüm.
İlk olarak benim laptopta mesajda belirttiğim

Söylediklerini tek tek denedim bir sonuç alamadım ancak şöyle birşey var senin 14.4.4 imajındaki config_uhd630 config dosyası ile uyku modu çalışıyordu. Söylediklerini denerken aklıma geldi benim başka bir konuda bahsetmiş olduğum bir lag sorunu vardı. bu lag sorununu clover/devices/add properties kısmındaki NVidia ve ATI yazan device'ları silerek hallettiğimi belirtmiştim. ancak farkettimki lag sorunu bu satırların tamamı değil sadece biri ile ilişkiliymiş.

<key>Key</key>
<string>class-code</string>
<key>Value</key>
<data>
/////w==
</data>
</dict>
</array>

clover/devices/add properties kısmındaki, buradada belirtmiştim olduğum
key'i class-code olan satırı silince lag sorunu düzeliyor ancak uyku modu hiçbir şekilde çalışmıyor.
class-code satırı olmadan ve InjectNVidia=false iken uyku moduna girmede girse bile çıkmada problem yaşıyordu. Bu iki ayar doğru değerlerde iken uyku modu çalışıyor ve laptop kapağını kapatmadığın sürece uyku modundan çıkıyordu ancak laptop kapağını kapattığında farkettimki uyku modundan çıkıyor ancak parlaklık kontrolünden dolayı görüntü gelmiyordu. Son olarakta Rehberdeki High Sierra sonrası parlaklık çalıştırma konusundaki adımları takip ederek native parlaklık kontrolünü çalıştırdım ve şuan uyku modu ile alakalı bir problemim kalmadı.

Yardımların ve Forumdaki rehber kısımlar için de teşekkürler. Son olarak touchpad ile ilgili sorunum mevcut onunla ilgilenicem daha sonrasında başarılı kurulum adı altında Laptobum ile ilgili dosyalarıda paylaşarak adım adım kurulumu anlatmayı planlıyorum.

• Like
Tepkiler: montezuma

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,786
7,584
4,401
Eline sağlık. Rehberini bekliyorum.

BootLoader
OpenCore 0.6.4