Monster Abra A5 V15.4

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
Monster A5 V15.4 Catalina 10.15.2 başarılı kurum,
sitedeki imaj ve paylaştığım efi ile başarılı kurulum yaptım,
çalışmayan standart olarak wifi ve ekran parlaklık tuşları ama sistem içinden zaten parlaklık ayarlanıyor çokta sorun değil diğer tüm fonksiyonlar aktif wifiyide usb asus n10 ile çözdüm fakat touch pad ile bir sorunum var çalışırken duruyor sonra elimi kaldırıp tekrar koyunca çalışıyor takılıyor gibi onu halledemedim.

EFI LINK

KaoS

USTA YODA
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
1 Eki 2017
4,741
1,087
4,351
Tebrikler.
Touchpad için tam modelin nedir yazarsan belki çözümü vardır.

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad 300-15isk
Anakart Modeli
Asus P8H61
İşlemci Modeli
i5-2340
Grafik Kartı
RX 570VR
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888B
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8169
Disk ve RAM
240 GB SSD & 1000 GB HDD & 16 GB DDR3 1600 MHz

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
bilmiyorum herhangi bir yerdede bulamadım hangi model olduğunu aida64 ilede baktım ordada göremedim :)
eğer başka bir yöntem varsa yardımcı olursan öğrenmem için sevinirim :)

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
Ben de kurdum, öncesinde muntezuma'nın verdiği link'de çinli'lerin EFi'sini kurmuştum klavye hiç çalışmadı ses yoktu ve çok kasıyordu. Buradaki EFi'yi kurdum bunda ses var klavye çalışıyor ve buda kasıyor işin ilginç yönü chrome kurdum sistemi yeniden başlat dedi yeniden başlattım ama clover menüde boot yoktu install vardı bu neden olabilir.

Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Intel Coffe Lake Core i7-9750H
Grafik Kartı
UHD Graphics 630 & NVIDIA GeForce GTX 1050
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
Ben de kurdum, öncesinde muntezuma'nın verdiği link'de çinli'lerin EFi'sini kurmuştum klavye hiç çalışmadı ses yoktu ve çok kasıyordu. Buradaki EFi'yi kurdum bunda ses var klavye çalışıyor ve buda kasıyor işin ilginç yönü chrome kurdum sistemi yeniden başlat dedi yeniden başlattım ama clover menüde boot yoktu install vardı bu neden olabilir.
disk ssd mi hdd mi kurduğun bende herhangi bşr kasma yapmıyor

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
2 adet M2 sata var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Catalina kurdum ama cok kasma var neden olabilir?
Tekrar yeniden kurulum yaptım 2 tane m2 sata SSD var birisine Catalina kurdum sitem açıldığında çok kasıyor bu hiç hoş değil, sistem dilini Türkçe yapıp yeniden başlattığımda boot menüsü kayboluyor şaka gibi değilmi. Bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
cihaz özelliklerimiz tamamen aynı bende herhangi bir sorun yaratmadı ama birde boot sorunu bendede oldu bios ayarlarından secure boot kapat birde key ile ilgili bir alan onu disable etmen gerek fotosunu atıcam sana şimdi
şu ayarı yapınca bende boot sorunu düzeldi

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: kikirim

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
Resimdekilerin aynısını yaptım diğerleri zaten yapılmıştı şimdi tekrar kuruyorum insallah düzelir.
Catalina yükledim kasma devam ediyor boot sorunu düzeldi tp-link wi-fi calisiyor klavyede Türkçe karakterler sorunlu şimdilik bu kadar.

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
Resimdekilerin aynısını yaptım diğerleri zaten yapılmıştı şimdi tekrar kuruyorum insallah düzelir.
Catalina yükledim kasma devam ediyor boot sorunu düzeldi tp-link wi-fi calisiyor klavyede Türkçe karakterler sorunlu şimdilik bu kadar.
Klavye ayarını sistem tercihlerinden değiştiriceksin

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
Klavye ayarını sistem tercihlerinden değiştiriceksin
Tercihlerden yapıyorum olmuyor, Türkçe karekterler çalışmıyor.

Arkadaşlar,

Sistemin USB'den açılmaması için bootloader ayarlarını Clover Configurator uygulaması ile Windows'un EFi kısmına, Clover klasörünü attım. BIOS ayarlarına giderek Clover seçecektim ama göremedim tekrar USB taktım onunla boot edeyim dedim bu seferde Catalina'nın boot menüsü kaybolmuş bunun için ne yapabilirim....
Arkadaşlar,

Sistemin USB'den açılmaması için bootloader ayarlarını Clover Configurator uygulaması ile Windows'un EFi kısmına, Clover klasörünü attım. BIOS ayarlarına giderek Clover seçecektim ama göremedim tekrar USB taktım onunla boot edeyim dedim bu seferde Catalina'nın boot menüsü kaybolmuş bunun için ne yapabilirim....

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
Merhaba ya herşey süper bütün sorunları çözdüm Parallels ilede win kurulumu yaptım harika bütün işlerimi halleniyorum facetimeda çalıştı ama ses gidip gelmiyor FaceTime ilk aradıklarında çalıyor cevapla dediğimde ses gidiyor ne benim sesim nede karşı tarafın sesi ulaşmıyor neden olabilir

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
Merhaba ya herşey süper bütün sorunları çözdüm Parallels ilede win kurulumu yaptım harika bütün işlerimi halleniyorum facetimeda çalıştı ama ses gidip gelmiyor FaceTime ilk aradıklarında çalıyor cevapla dediğimde ses gidiyor ne benim sesim nede karşı tarafın sesi ulaşmıyor neden olabilir
Kardeş tebrik ederim, aynı cihazı kullanıyoruz ama bende kasma sorunu hala devam ediyor bilgisayarı başlattığımda ses yok tekrar başlattığımda ses geliyor va kasma olduğu içinde ses gidip geliyor. Bendeki sorunlar bunlar.

Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
Kardeş tebrik ederim, aynı cihazı kullanıyoruz ama bende kasma sorunu hala devam ediyor bilgisayarı başlattığımda ses yok tekrar başlattığımda ses geliyor va kasma olduğu içinde ses gidip geliyor. Bendeki sorunlar bunlar.
yardımcı olamaya çalışayım istersen team ile bağlanıp Clover ve Kext ayarlarına bakayım birde bios ayarlarımı atayım sana kendininkileri öyle ayarla eğer cihazlar aynıysa bir sorun olucağını düşünmüyorum ama

kikirim

APPRENTICE
6 Ocak 2020
19
1
21
yardımcı olamaya çalışayım istersen team ile bağlanıp Clover ve Kext ayarlarına bakayım birde bios ayarlarımı atayım sana kendininkileri öyle ayarla eğer cihazlar aynıysa bir sorun olucağını düşünmüyorum ama
Eğer müsaitsen macOS geçeyim team ile bağlanabilirsin.
Mesaj gönderdim tel no verdim şimdi macOS dayım.

Son düzenleme:
Laptop Modeli
Monster A5 V15.4.1
İşlemci Modeli
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
Realtek
Ağ Aygıtları
Wi-Fi Wireless AC 9560

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
21,474
5,116
4,401
Özel yardım talebi forum kurallarına kesinlikle aykırı. Bu yüzden uyarı aldınız.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

slckclskn

APPRENTICE
1 Şub 2020
9
1
21
bir sorunum var cihazı şarja bağlı kullandığımda harika bir performans alıyorum ama şarjım dolupta çekip bataryada kulladığımda hissedilir oranda performans kaybı oluyor varmı dır bunun bir ince ayarı ?