Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

ÇÖZÜLDÜ Monster Abra A5 V7.2 HID Legacy shim 2 Sorunu

'Sierra' forumunda Afear tarafından 13 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. SİSTEM BİLGİLERİ:
    İşlemci Mimarisi 6.Nesil Skylake İşlemci Kod Adı Intel® Skylake Core™ i7-6700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 3.5GHz; 45W; 14nm Chipset Intel® HM170 Express Chipset VGA Belleği 4GB VGA Bellek Veri Yolu 128-Bit VGA 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX12
    Merhaba,
    Öncelikle neler yaptığımı anlatayım;
    Sitede bulunan osx info sierra kurulum raw imajını indirip Win32DiskImager ile usb oluşturdum.
    Bios ayarlarımı default e getirip intel vt-d disable edip sata modu ahci uefi boot moduna aldım.
    Ancak kuruluma daha başlayamadan HID Legacy shim 2 hatası alıyorum.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  2. Hata görselini paylaşmalısın.

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Aşağıya ekledim. Bootflagleri de ekledim.
    Wspl7Tve96XCVxbt3i3mCB7xFwBpxUpk.jpeg Wspl7Tve96XCVxbt3i3mCB7xFwBpxUpk.jpeg

4. USB içindeki sistemine uygun Config dosyası ile dene ayrıca.

5. Denedim onu da yazmayı unutmuşum

6. BIOS ayarlarını kontrol et. BIOS Legacy olarak ayarlı olsun. Ek olarak USB 3.0 port kullanma.

7. Legacy olarak hiçbir şekilde boot etmiyor sürekli bios ekranına atıyor.
    Config dosyasını değiştirdiğimde hata mesajı değişiyor şu şekilde oluyor:

fLa_ZFwyWGPIVOI1WjVClnpuiJ9cfzlx.jpeg

Söylemeyi unutmuşum laptopta USB 2.0 port yok.

Sorunu USB belleği değiştirerek çözdüm. 2 tane USB 3.0 belleğim vardı 2 side çalışmadı. USB 2.0 bellek edindim onunla kurmayı başardım. Ancak clover ı kurup fakesmc kextini kurup yeniden başlattıktan sonra klavye ve touchpad çalışmıyor. USB den boot ediyorum yine de çalışmıyor.

8. Bu kexti yükleyip dene;
    RehabMan-Voodoo-2017-1130.zip

9. Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim. Kurulumu baştan alıp usb nin içindeki clover dosyalarını EFI bölümüne kopyalayarak klavyeyi çalıştırabildim. Sitedeki rehberler yardımıyla SSDT/DSDT yamalayarak ekran parlaklığı sorunumu giderdim. VoodooHda ile ses aygıtımı tanıttım. Tek sorunum şuan için Pil göstergesi çalışmıyor.

montezuma bunu beğendi.
  10. Bunun için yine DSDT yaması yapman gerekiyor.

Yükleniyor...
Yükleniyor...