ÇÖZÜLDÜ Monster Abra A7 Sierra Kurulumu

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Merhabalar.
Bu işte daha yeniyim herhangi bir bilgim yok.Kurulum için sizin bilgilerinizden yardım almak istiyorum.
Bilgisayarıma Sierra kurulumunu gerçekleştiremedim. Size şu ana kadar neler yaptıgımı yazayım;

1-)USB Belleğe MacOS Sierra 10.12.4 Güncel Kurulum İmajı'nı win32DıskImager ile kurdum.
2-)Paragon Partition Maneger ile HTFS+ biçiminde 50 GBbBiçiminde Disk oluşturdum. Bu kadar :biggrin:
Fazla bilgim yok ancak çok meraklıyım. Sizlerden yardımınızı bekliyorum
Sistem Bilgilerim ;

• İşlemci : Intel® Skylake Core™ i7-6700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.6GHz > 3.5GHz; 45W; 14nm
    • RAM : 8GB-DDR4L-2133Mhz
    • Ekran Kartı : 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX12
    • İşletim Sistemi : Windows10Pro-64 Bit
    • Anakart : Monster Abra A7 V6.5
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: DeFrag

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
USB / EFI / Kurulum Sonrası Araçlar / Config dosyaları içinden "config_HD520_530_540.plist" dosyasının ismini "config.plist" olarak değiştirip bunu USB / EFI / CLOVER içindeki ile değiştir.
Ek olarak şunları yap;
  • BIOS ayarlarının doğru olduğundan emin olun.
  • USB 3.0 portu kullanıyorsanız USB 2.0 portu kullanın.
  • USB 3.0 Flash Disk kullanıyorsanız USB 2.0 kullanın.
  • BIOS UEFI ise Legacy olarak deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Boot ARG içine cpus=1 komutunu ekleyin.
  • EFI / CLOVER / Kexts / Others içinde ki kextleri FakeSMC.kext dışındakilerinin yedeğini aldıktan sonra silip tekrar deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Graphics/ Inject Intel işaretli yada işaretli olmadan deneyin.
  • Clover Boot Menü / Options / Graphics/ Inject EDID işaretli yada işaretli olmadan deneyin.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Şuanda Kurdum Sistem Açıldı Ama Flashtaki Kurulum Sonrası Programların Hiçbiri Açılmadı.Bunları tekrar İndirip Atsam Açılırmı Yoksa Farklı Bir Sorunmu Var?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Şuanda Kurdum Sistem Açıldı Ama Flashtaki Kurulum Sonrası Programların Hiçbiri Açılmadı.Bunları tekrar İndirip Atsam Açılırmı Yoksa Farklı Bir Sorunmu Var?
Aldığın hata nedir? Mümkünse hatanın ekran görüntüsünü paylaş.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
MultiBeast I Kurmayı Başardım Anlatımdaki gibi Yaptım USB yı Çıkartıp Pc ye Restart Attığımda Direk Windows Açılıyor.Pc Açılırken Hangi İşletim Sisteminin Açılacağını Sormuyor.Bunu Nasıl Halledebilirim

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Eğer Windows yanına kurulum yapıyorsan sistemin USB olmadan bşalatılması için takip etmen gereken adımlar Clover Bootloader ile kurulum yapmak olacaktır.
UEFI olmayan, ancak Windows yanına kurulum yapılan HDD için gereken ayarlar:
90b31ca1c2686d8dfd7a93970650816a.png

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
MultiBeast İle Deil Clover İle Deniyorum Hemen Forumdaki Anlatımınız ile.Sistemim UEFI.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Terminal uygulamasını aç ve şu komutu gir;
Kod:
diskutil list
Çıkan sonucu paylaş.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Hocam Kusurama Bakmayın Yarın Programlama Sınavım Var Geç Oldu Yarın Size Dönsem Bir Sorun Olurmu ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Tabi olur. Sınavında başarılar! ;)

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Çok Teşekkür Ederim Yardımlarınız İçinde Anlayışınız İçinde 1. Numarsınız :cool:

Hocam forumdaki uefı için clover bootloader ayarını yaptım ama açılışta yine direk Windows açılıyor dediğiniz kodu terminale yazdım ve sonuç ;erNUuPSOKjKDcpZEV6lkDe1DHv_kpcW2.jpeg

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Hocam forumdaki uefı için clover bootloader ayarını yaptım ama açılışta yine direk Windows açılıyor dediğiniz kodu terminale
Yanlış kurulumu seçiyorsun. OS kurulumunu Windows yanına yapmışsın. Dolayısıyla Mac için harici bir EFI bölüntüsü oluşmaz ve Clover kurulumu başarılı olmaz. Takip etmen gereken kurulum yöntemi #8 mesajda paylaştığım yöntem olacak. Bunun kurulumunu yaptıktan sonra EFI dosyası OS X kurulu HDD içinde oluşturulur. Bu klasör içine USB / EFI içindeki dosyaları atarak sistemin USB olmadan açılmasını sağlayabilirsin.
Eğer bu yöntem ile sonuç alamazsan, Windows'un NO NAME isimli EFI bölüntüsünü mount et. Ve USB / EFI içindeki CLOVER klasörünü buraya kopyala.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

kralsensin98

APPRENTICE
14 Nis 2017
81
1
0
22
Yanlış kurulumu seçiyorsun. OS kurulumunu Windows yanına yapmışsın. Dolayısıyla Mac için harici bir EFI bölüntüsü oluşmaz ve Clover kurulumu başarılı olmaz. Takip etmen gereken kurulum yöntemi #8 mesajda paylaştığım yöntem olacak. Bunun kurulumunu yaptıktan sonra EFI dosyası OS X kurulu HDD içinde oluşturulur. Bu klasör içine USB / EFI içindeki dosyaları atarak sistemin USB olmadan açılmasını sağlayabilirsin.
Eğer bu yöntem ile sonuç alamazsan, Windows'un NO NAME isimli EFI bölüntüsünü mount et. Ve USB / EFI içindeki CLOVER klasörünü buraya kopyala.
Bizim sistemler uefili abi sorun burda onu yapınca windows açılıyor direk. uefili olduğu için uefili yapınca bootloader açılmıyor Windows uefili olduğu için uefisiz yöntem olmuyor. :(

Clover bootloader ekranı bir türlü gelmiyor yani.

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Hocam #8 mesajdaki fotoğraftaki ayarları yaptım sonuç vermedi NoName olan diski biçimlendirdim paragon Partition ile direk mac os açılarak yüklemeye geçti tekrar kurulum yaptım sürekli kuruluma atıyor Windows da açılmıyor boot menüsünden Windows bootloader ı seçiyorum yine clover menüye atıyır Windows açılmıyor

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
NoName olan diski biçimlendirdim
NO NAME yazan diski neden biçimlendirdin? Sana sadece NA NAME içine CLOVER klasörünü kopyala diye yazdım. O Windows'un EFI bölümü idi. O olmadan Windows boot etmez. Windows'un Recovery diski varsa onarmayı dene. Yoksa yeniden kurulum yapmalısın.
Ek olarak ;
Hocam #8 mesajdaki fotoğraftaki ayarları yaptım sonuç vermedi
BIOS ayarlarında UEFI & Legacy seçilli olmalı.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Windows'un Recovery diski varsa onarmayı dene.
Wındows Kurtarma diye bi bölümlendirme var harddiskte ama nasıl onaracagımı bilmiyorum herhangi bir makale mevcutmu acaba .
BIOS ayarlarında UEFI & Legacy seçilli olmalı.
Bıos ayarlarımda Sadece UEFI var

Şuanda win10 ıso ındırıp BootCamp Ile Flash A Yazıcam Ordanda Onarmayı Denıycem Eğer bır Makale Veya Baska Bır Yolu Varsa Paylaşırsanız Çok Sevınırım

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,009
6,362
4,401
Deneyeceğin yol doğru görünüyor. Eğer Windows içinde önemli dosyalarının yedeklerini alırsan sana tavsiyem HDD'ni OS X kurulum ekranında tamamen formatla. Ardından iki bölüntü yarat. Birinci bölümü OS X için uygun şekilde yeniden formatla. Windows kuracağın bölümede hiç bir şey yapma. Ardından OS X kurulumunu bitir. Bundan sonra Wİndows diskini tak ve ikinci bölüntüye Windows kurulumunu yap. Boylelikle sorunsuz bir dual bot kurulumu yapmış olursun. Ayrıntılı rehber için şuraya bakabilirsin.
Tek HDD'de UEFI MacOS Sierra⎪ Win 10 ⎪Ubuntu Kurulumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like

DeFrag

APPRENTICE
4 May 2017
51
1
0
19
Deneyeceğin yol doğru görünüyor. Eğer Windows içinde önemli dosyalarının yedeklerini alırsan sana tavsiyem HDD'ni OS X kurulum ekranında tamamen formatla. Ardından iki bölüntü yarat. Birinci bölümü OS X için uygun şekilde yeniden formatla. Windows kuracağın bölümede hiç bir şey yapma. Ardından OS X kurulumunu bitir. Bundan sonra Wİndows diskini tak ve ikinci bölüntüye Windows kurulumunu yap. Boylelikle sorunsuz bir dual bot kurulumu yapmış olursun. Ayrıntılı rehber için şuraya bakabilirsin.
Tek HDD'de UEFI MacOS Sierra⎪ Win 10 ⎪Ubuntu Kurulumu | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
Hocam Şuanda MacOs U Açtım Hatta MacOs Tan Yazıyorum Sadece Ethernet Bağlantım var Dığer Butun Drıver lar Sorunlu Bol Bol Kasma Var Klavye Toucpad vs. gibi VE Hala USB den Acıyorum.ISO Dosyası Inıyor Wındowsu Kurtardıktan Sonra USB Başlatma sorunu Ayarlamam Gerekiyor Yardımlarınızı Bekliyorum Herşey İçin Çok Teşekkürler.İşinizde Daha İyi Yerlere Gelmeniz Dileği İle.

• Like
Tepkiler: montezuma