ÇÖZÜLDÜ MSata Portuna Wifi Kartı Takmak

sakultakim

APPRENTICE
11 Mar 2019
72
4
71
20
Konya
Merhabalar. Lenovo cihazımda bcm94313hmg2 wifi kartı var ama anladığım kadarıyla bu kartı Mac'de kullanamıyorum. Bende uyumlu kartlar tablosundan cebime uygun olan 2 tane kartın siparişini verdim ve verdiğimle kaldım öylece. Lenovo cihazlarda whitelist muhabbeti yüzünden bu kartlar çalışmayacakmış. Forumdaki wifi kartını beyaz listeye geçirmek konusunu okudum ama Lenovo B560 cihazımın bios dosyaları olmadığı için (lenovo tarafından paylaşılan bios dosyası hiç yok) bu işlemi de yapamıyorum. Cihazı kurcalarken fark ettim ki içinde bi tane msata portu var ve boş. Acaba Mac uyumlu msata wifi kartı alsam bu portta çalıştırabilir miyim? Elimdeki fazla wifi kartını bu porta takarak denedim ama windows aygıt yöneticisinde bu kartı görmedi bile. USB wifiler dışında önerebileceğiniz başka bir şey var mı? Msata portuna wifi kartı takabilir miyim?

W5KNWVjicCYddgRKMOCyADa7cYzI1orH.png

bu arada bu kartlar arasından uyumlu olan var mıdır
 

sakultakim

APPRENTICE
11 Mar 2019
72
4
71
20
Konya
Msata portuna wifi kartı takıp, çalıştıramazsın. Söylediğin tabloda ar9285 kartı macos ta çalışır. Universal bios backup toolkit ile biosu yedekle. Ve sonra bu yöntem ile whitelist i bulup ar9285 wifi kartını yeniden markalandır.
AR9285 Kartı Wifi Beyaz Listesinden Geçirmek | osxinfo.net: Hackintosh Türkiye Destek Platformu
YouTube videonuz neden açılmıyor?
-EDGE tarayıcı ile açıldı

Hocam bu ürünün siparişini vereyim mi? Bu kartın Bluetooth'lu olanını alsam yeniden markalar iken sorun olur mu?
 

sakultakim

APPRENTICE
11 Mar 2019
72
4
71
20
Konya
Fark ettim hocam. Keşke foruma danışıp öyle alsaydım diye kendime kızıyorum. Elimde bi kaç tane wifi kartı var. Forumda alan olur mu ki? Birde kartın Bluetooth'lu olması sorun olmaz yani
 

S10soz_21

MASTER JEDI
MODERATOR
19 Haz 2017
2,366
439
1,851
29
Diyarbakır/Amed
Bluetooth yada bluetooth olması fark etmez. Sadece subdevice ve subvendor idsi whitelist'teki ile aynı olması yeterlidir. Benim hp g6 laptop'unda whitelist var. Ve whitelist inde bluetooth suz ar9285 kartı var. Ben ise Bluetoothlu modelini yeniden markalandırıp whitelist'en geçirdim.
Elindeki AR9285 wifi kartını söylediğim yöntem ile sende yapabilirsin. Eğer elindeki wifi kartını satmak istiyorsan forumda konu açabilirsin.
 
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler