MSI Granade A320, Ryzen3 2200g, RX 570 Başarılı Kurulum Ses Hariç

bariskaragulle

PADAVAN
2 May 2017
120
11
71
29
Merhabalar osxinfo ailesi 1 haftadır formu rahatsız etmemek için okuyup yapmadığım bir şey kalmadı.
Sistemimime Rahatlık ile Catalina kurmayı başardım. ( OpenCore) Tanınamayan Asus n10 wifi usb bile hallettik. Forumdaki arkadaşlarımız sağolsun.
Fakat denemedim efe dosyası kalmadı yabancı forumlara kadar. Ses Sorunu yaşıyorum, Müzik dinlerken ara ara takılmalar mevcut, haricinde bilidirm sesleri vs üst üste bindiğinde haddinden fazla takılma ve cızırtı yapıyor.

Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim.
Bu arada usb wifi asus n10 da yapamamışım bir kere bi göstermelik çalıştı yeniden başlatınca bilgisayarı usb cihaz takılı değil ağ ayarlarından aktif edin iletisi geldi ağ ayarlarında ne yapacağımı bilemedim usb ile ilgili her hangi bir şey yok.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,449
5,820
4,401
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: bariskaragulle

bariskaragulle

PADAVAN
2 May 2017
120
11
71
29
Ses için farklı layout-ID'ler dene.
Hocam ben bunu yapamadım sebebide şu yani bana göre opencore ıle kurulum gerçekleştirdim. Config duzenleyicisi ile bu işlemler oluyormu oluyorsa ben beceremedim bir türlü.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,449
5,820
4,401
Sen config dosyanı OpenCore Configurator ile açıp NVRAM sekmesinde ''7C436110-AB2A-4BBB-A880-FE41995C9F82'' gidip burada alcid= XX (XX yerine kullanacağın layout-ID gireceksin) girip deneme yapacaksın.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,449
5,820
4,401
Yoksa sen ekleyeceksin oraya güzel kardeşim.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

bariskaragulle

PADAVAN
2 May 2017
120
11
71
29
Yoksa sen ekleyeceksin oraya güzel kardeşim.
Tam olarak bu şekilde olacak değilmi hocam çok bir bilgim mevcut değil. Aslında ses var ama sesler üstüste bindiğinde cızırtı takılma yapıyor. Yada bu konudan hariç hocam woodo kurmak istesem bunu kaldırım çünkü daha kolay gibime geliyor. Ne yapmam lazım ?

Ekli dosyalar

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
24,449
5,820
4,401
Sana ne kolay geliyorsa onu dene o zaman. Zira verdiğim yönergeler ne kadar zor anlamadım.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4
  • Like
Tepkiler: bariskaragulle

bariskaragulle

PADAVAN
2 May 2017
120
11
71
29
Sana ne kolay geliyorsa onu dene o zaman. Zira verdiğim yönergeler ne kadar zor anlamadım.
Zor değil kolay sadece çözemezssem diye soruyorum hocam teşekkür ederim eğer değerleri doğru girdiysem Alc 887 loyut id lerini tek tek denicem hocam
Hocam tekrar merhabalar size ilk yazdığımda woodoo kuruluymuş sesin sesin cızırtılı gelişi ondan kaynaklıymış alc olan efi klasorumu denedim. Fakat sorunu bir türlü çözemedim. Alc887 nin tüm loyutlarını denedim. Tek tek

layout 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 17, 18, 20, 33, 40, 50, 52, 53, 87, 99

99 ve 50 zaten hiç çalışmadı ses denetiminde çalılmadı bile.

Şuan elim kolum bağlı şekilde kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Bazı loyutlarda ses çok kısılırken bir kaçında ses yükseldi ama ne yazıkki üst üste binen seslerdeki cızırtı ve normal müzikteki takılma sorunu hepsinde devam etti. Tekrar loyut 1 e döndüm. Sizden yardımlarınızı bekliyorum.
Gece 12 den beri araştırmadığım bakmadığım bir site kalmadı bu ses konusunda saygıdeğer hocalarım @montezuma @KaoS ne kadar loyud ıd varsa denedim ses cızırtılı ve sürekli takılıyor. Hatta woodoonun bir iki sürümünü denedim ama hepsi aynı. Woodda ki cızırtı hiderme konuyu okuyup onu denedım yine aynı. Bir garip diğer olay ise usb wifim asus n10 her bir yenıden başlatmada çalışmıyordu taaki "App Store ve kimliği belirli geliştiriciler:" kısmını görene kadar. Yer pc yenıden başlattığımda orada ki kilit dimgesini şifre girerek açmassam wifim çalışmıyor. Bunun basit bir yolunu arıyorum. Saygılarımla hocalarım.

Not: bu işlrmleri yapana kadar 5 6 defa kurulum yapmışımdır sürekli.
Yabancı forumlardaki rfi dosyalarınj bile denedim çözüm bulamadım.
Ses Ve Wifi (asus n10) için çözüm bulamadığım için şuan Belana ile mojave usb diskimi yazdırıyorum. Normal Clover İle Kurulum denicem. Umarım Ses Sorunumu ve Usb Wifi Sorunumu Halledebilirim. Eğer Tüm Sorunlarımı Halledebilirsem Kapsamlı Bir konu açıcam sanırım. başımdan geçenleri detayları İle :)
26,05,2020 Edit; Ses sorunu mojave ile devam etmekte aida64 de loyut 3 gorunmesıne ve bunu denemiş olmama rağmen bir çözüm yolu bulamadım.
Hocam yardımınıza ihtiyacım var musait olunxa dönüşnyaparmısınız.

Son düzenleme: