ÇÖZÜLDÜ MSI RX 570 Fanlar Çalışmıyor

suleymankndc

APPRENTICE
27 Ocak 2019
11
0
1
20
Dün akşam, belirttiğim sistem özelliklerindeki bilgisayarıma Mojave kurulumu yaptım. Kurulum sonrasında Clover kurulumu dışında ek bir şey yapmama gerek kalmadan sistem tüm donanımı tanıdı ve bir sıkıntı yaşamadım. Efi için ise direkt Mojave kurulumunda olan dosyaları kullandım. Fakat bugün baktığımda fanın çalışmadığını farkettim. Normalde düşük sıcaklıklarda zaten otomatik olarak duruyor. Fakat el ile kontrol ettim ve sıcaklığı yüksek olduğu halde çalışmıyor.

Bir de ek olarak bugün bir jpg dosyasını açmaya çalıştım ve önizleme programı hata verdi. Boşluk tuşuna basarak açmaya çalıştığımda yükleme ikonu takılı kalıyor. PNG ya da diğer dosya uzantılarında sorun yaşamadım.

Bu iki konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim @S10soz_21 @KaoS

Sistem Özellikler
İşlemci: I3 8100
Grafik Kartı: MSI RX570 ARMOR 4G OC 4GB
Ram: CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Anakart: MSI H310M PRO-VDH PLUS
Depolama: James Donkey JD240 240GB 3D Nand 2.5" 560MB-500MB/sn SSD

Son düzenleme:

suleymankndc

APPRENTICE
27 Ocak 2019
11
0
1
20
Config de redeon deinit işaretli ise, kextleri günceleyip dene. Olmaz ise Smbios kimliğini iMac19,1 yada iMac19,2 olarak ayarlayıp dene. Bu Olmaz ise bu rehberdeki işlemi yapıp dene. macOS, Harici Grafik Kartlarda Güç Yönetimini Aktif Etmek Ek olarak bios ayarlarını kontrol et.
Oyuna girdiğimde fanlar çalışmaya başladı. Herhangi bir şey yapmadan. Çalışması açıkçası içimi pek de rahat ettirmedi. Çünkü windows kullanırken sürekli çalışmasa da ara sıra veya uzun süreli kullanımlarda çalışıyordu. Ekran kartınının ısısını takip edebileceğim bir uygulama var mı?

Bu arada jpeg formatındaki görselleri hâlâ açamıyorum.

suleymankndc

APPRENTICE
27 Ocak 2019
11
0
1
20
Güncel Whatevergreen yüklü olsun. Boot argümanlarına shikigva=32 shiki-id=Mac-7BA5B2D9E42DDD94 komutlarını ekleyip dene.
Buraya cevap yazmayı unutmuşum. Yanıtlarınız için teşekkürler. İnternette ararken buldum, config dosyasında cihazı iMac Pro 2017 olarak tanımlayınca jpeg'ler açılmaya başladı. Yalnız bunu yaptıktan sonra ara sıra takılmalar yaşamaya başladım. Ondan kaynaklı olabilir mi?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
17,046
4,088
4,351
Olabilir. Yukarıda verdiğim komutlar ile denemediysen dene ya da farklı SMBIOS ile deneme yap.

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım
Hayır teşekkürler