Müzikle İlgili

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Müzikle ilgilenen arkadaşlar bu başlık altında toplansa da birbirine daha çok yardımı olur diye düşünüyorum.

Kullandığım dawlar ise ;Logic ve Ableton.Ableton'ı windows üzerinde epey kullandım.Fakat logic işi hiç bilmiyorum.

morrison

APPRENTICE
23 Ara 2019
31
2
21
Logic pro dersleri diye youtube'da aratırsanız karşınıza çok fazla Türkçe kaynak çıkar.

Laptop Modeli
Casper Nirvana 15.6 NB
İşlemci Modeli
i5 4200M
Grafik Kartı
Hd Graphics 4600-GT740M
Ses Kartı Modeli
Hd Audio 65535
Disk ve RAM
500GB HDD - 16GB DDR3 1300MHZ

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Logic pro dersleri diye youtube'da aratırsanız karşınıza çok fazla Türkçe kaynak çıkar.
Teşekkürler pluginler için nasıl bir yol izlemeliyim ? Windows kısmında kullanmış olduğum waves ve bir çok plugin var bunları nerden bulabilirim (anladınız umarım :) )

morrison

APPRENTICE
23 Ara 2019
31
2
21
Pluginin Google araması yapın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Laptop Modeli
Casper Nirvana 15.6 NB
İşlemci Modeli
i5 4200M
Grafik Kartı
Hd Graphics 4600-GT740M
Ses Kartı Modeli
Hd Audio 65535
Disk ve RAM
500GB HDD - 16GB DDR3 1300MHZ
  • Like
Tepkiler: sabuncu

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Logic'de Kontakt plugini üzerinden 16 x stereo çıktısı seçtim.Amacım drum yazmaktı.Aux çıkışlarından çıktıları kanal kanal alabilecek şekilde ayarladıktan sonra mixer üzerinden kanal üzerine 2-3 tane plugin seçmeye çalışırken yanlış plugini seçmemle projeyi yeniden açmış gibi bir şey oldum.Çünkü başta kanallara gönderdiğim seslerin hepsi silinmiş kontakt kendini yeniden açmış.Bunun için undo history'e baktıdığımda sadece mixer üzerindeki uygulamalara müdahale edebiliyorum.Bunun için izlemem gereken bir yol var mı ? Teşekkürler

jamiroquai

JEDI
9 Ara 2017
359
80
251
Teşekkürler pluginler için nasıl bir yol izlemeliyim ? Windows kısmında kullanmış olduğum waves ve bir çok plugin var bunları nerden bulabilirim (anladınız umarım :) )
Hocam şimdi ben de Google’da o anlatmaya çalıştığın şeylerden arattım, bir iki tanesini indiriyorum bakalım. Siz nerden hangisini edindiniz?

Daw konusuna gelince ben aradaki farkı hissetmeyecek kadar amatör olduğum için GarageBand kullanmaya karar verdim.

Anakart Modeli
Gigabyte H270N-WIFI
İşlemci Modeli
Intel i5-7600
Grafik Kartı
Asus GTX 760
Ses Kartı Modeli
Crucial 16GB DDR4 |Realtek ALC1220
Ağ Aygıtları
Intel I219-V & Intel 8265NGW
Disk ve RAM
WD Green SN350 480GB NVMe

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Hocam şimdi ben de Google’da o anlatmaya çalıştığın şeylerden arattım, bir iki tanesini indiriyorum bakalım. Siz nerden hangisini edindiniz?

Daw konusuna gelince ben aradaki farkı hissetmeyecek kadar amatör olduğum için GarageBand kullanmaya karar verdim.
Hocam kaba taslak sorayım ne yapmak istiyorsunuz?Mix mi yoksa aranje mi ?Yoksa kayıt mı?

Eğer kayıt alacaksanız elinizde garageband ve içinde gelen presetler yeterli.Fakat işin inceleyeyim diyorsanız Apple kendi daw'ı olan Logic Pro'dan başlayabilirsiniz.Daw'lara çok takılma sonuçta mantık aynı zamanın varsa hepsini kurcala hangisi kafana yatarsa onun üstünden oynamaya ve gelişmeye devam edersin :D

jamiroquai

JEDI
9 Ara 2017
359
80
251
Kayıt yapıyorum dolayısı ile mix ve aranje de işin içinde. Şimdi malum bir yerden bir kaç entrüman paketi de indirdim "Middle Series" ve Berlin Strings" diye. Daha gerçekçi yaylılar ve Doğu enstürmanları da olsun istedim. Fakat bunları nasıl Garageband ile çalıştırabilirim tam çözemedim.
Sanırım Kontakt diye bir şey kurmam gerekiyor ama kursam bile onu yine Garageband'de açmak gerekmez mi burda garip bir bağlantı var programlar arasında, henüz tam anlamadım. @sabuncu
Zaten Kontakt'ın "ilacını" da bulamadım henüz : ))

Son düzenleme:
Anakart Modeli
Gigabyte H270N-WIFI
İşlemci Modeli
Intel i5-7600
Grafik Kartı
Asus GTX 760
Ses Kartı Modeli
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Kayıt yapıyorum dolayısı ile mix ve aranje de işin içinde. Şimdi malum bir yerden bir kaç entrüman paketi de indirdim "Middle Series" ve Berlin Strings" diye. Daha gerçekçi yaylılar ve Doğu enstürmanları da olsun istedim. Fakat bunları nasıl Garageband ile çalıştırabilirim tam çözemedim.
Sanırım Kontakt diye bir şey kurmam gerekiyor ama kursam bile onu yine Garageband'de açmak gerekmez mi burda garip bir bağlantı var programlar arasında, henüz tam anlamadım. @sabuncu
Zaten Kontakt'ın "ilacını" da bulamadım henüz : ))
Garagabend uygulaması telefonumda var.Açıkçası çok kurcalamadım.Eğer kullandığınız alan rahatsa ordan devam edin.Fakat dediğim gibi garageband uygulaması sadece bir aplikasyon macintosh uygulaması yada.Benim bildiğim kadarıyla da au ve vst desteği yok belki de vardır araştırmak lazım.

Au ve vst uygulaması demişken;Daw(Digital Audio Workstation) diye tabir edilen arayüzlerin başında Ableton,Cubase,Fl studio,Reaper,S1,Pro Tools gibi devler geliyor(Daha vardır aklıma gelen bunlar oldu)Bunların üstünde gelen presetler bazılarına yetiyor bazılarına yetmiyor.Yetmiyor dediğim kısımda plugin/vst desteği devreye giriyor.Kontakt bunların başında gelir.Logic'in bu arada vst desteği yok.Tamamen kendi ismiyle kullanılan Audio Units dediği yazılımı ve kullanımı tamamen macintoshlara özel yapılmış vstler diyelim.

jamiroquai

JEDI
9 Ara 2017
359
80
251
Hocam bu bilgileri biliyorum zaten. Hangi DAW'lar var piyasada vs. Hali hazırda legal yollardan Ableton ve Studio One'a da sahibim ama kullanmıyorum. Basic düzeyde Garageband kullanıyodum. Basic'ten kastım örneğin daha önce sanal enstrüman eklemedim hiç harici. Kendi enstümanlarını kullandım.

Logic de kurdum zaten şu an, Kontakt da indirdim fakat bunu Logic içinde çalıştıramıyorum. Benim yardım istediğim konu bu. Kontakt için yaylı ve doğu enstrümanları indirdim nasıl çalıştırabilirim yardımcı olur musunuz diyorum : ))

Mantık şöyle galiba: Enstrümanlar Kontakt'a bağlı Kontakt ise DAW'a hizmet edecek ama nası yapabilirim anlamadım. Yazılımlar da haliyle hackli daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum, galiba biraz anlatabildim durumu?

ÖZET: Middle East ve Berlin Strings paketlerini Logic içinde Kontakt aracılığı ile kullanmam için ne yapmam lazım?

Anakart Modeli
Gigabyte H270N-WIFI
İşlemci Modeli
Intel i5-7600
Grafik Kartı
Asus GTX 760
Ses Kartı Modeli
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM

sabuncu

APPRENTICE
27 Eyl 2018
43
2
21
34
Hocam bu bilgileri biliyorum zaten. Hangi DAW'lar var piyasada vs. Hali hazırda legal yollardan Ableton ve Studio One'a da sahibim ama kullanmıyorum. Basic düzeyde Garageband kullanıyodum. Basic'ten kastım örneğin daha önce sanal enstrüman eklemedim hiç harici. Kendi enstümanlarını kullandım.

Logic de kurdum zaten şu an, Kontakt da indirdim fakat bunu Logic içinde çalıştıramıyorum. Benim yardım istediğim konu bu. Kontakt için yaylı ve doğu enstrümanları indirdim nasıl çalıştırabilirim yardımcı olur musunuz diyorum : ))

Mantık şöyle galiba: Enstrümanlar Kontakt'a bağlı Kontakt ise DAW'a hizmet edecek ama nası yapabilirim anlamadım. Yazılımlar da haliyle hackli daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum, galiba biraz anlatabildim durumu?

ÖZET: Middle East ve Berlin Strings paketlerini Logic içinde Kontakt aracılığı ile kullanmam için ne yapmam lazım?
Logic enstrüman kısmında AU Instruments kısmında kontakt çıkıyorsa sıkıntı yok.Bulduysan eğer;Add library kısmından indirdiğin kütüphaneyi göstereceksin hepsi bu :)

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler