Uyarıyı kapat
PROFİL MESAJINDAN YARDIM TALEPLERİ, BUNDAN BÖYLE İSTİSNASIZ SİLİNECEKTİR!!

Nvidia Web Driver Güncelleme Betiği

'Grafik' forumunda montezuma tarafından 8 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Martz90-Circle-Addon1-Nvidia.png
    10.13.3 ile gelen Nvidia Web Driver güncellemesi ne yazık ki grafiklerde sorun çıkartıyor. Bunun çözümü için ise nvidia web Driver'ın çalışan sürümünü tekrar kurmak. Ancak bu o kadar kolay olmuyor. Aşağıda paylaşacağım betik ile nivida web Driver güncelleme sonrası grafik sorunu yaşadığınızda, sorunsuz çalışan sürümü tek bir kod ile yükleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki kodu terminal içine girmek. Bundan sonra gerekli dosyalar sisteminize inecek ve nvidia web driver'ı sizin sisteminiz ile uyumlu çalışan sürümün kurulumunu yapacak. Bundan sonra yapmanız gereken sistemi yeniden başlatmak.
    Kod:
    bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    melihyarikkaya, xxxcom ve ayhanhuner bunu beğendi.
  2. merhaba,
    Sorunlu güncellemeyi yükledikten sonra bilgisayar hiç açılmıyor. Sürekli reset atıyor. Güvenli modda açınca grafikler sorunlu ancak internet bağlantısı çalışmıyor. Sorunlu yüklemeyi komut satırından kaldırmak mümkün mü?
    Güncelleme;
    Küçük bir araştırmadan sonra bilgisayarı clover boot menüsü ile güvenli modda açtım. terminal penceresinden aşağıdaki komutlar ile nvidia web driver'larını silip sistemi tekrar başlatınca sorun çözüldü.
    Kod:
    $ sudo su
    # cd /Library/Extensions
    # rm -rf GeForce*
    # rm -rf NVDA*
    # touch .
    # cd /System/Library/Extensions
    # rm -rf GeForce*Web*
    # rm -rf NVDA*Web*
    # touch .
    # kextcache -u /
    # exit
    Aşağıdaki betik ile çalışan sürücüleri tekrar yükledim.
    Kod:
    bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)

Stop hovering to collapse... Click to collapse... Hover to expand... Hepsini görmek için tıklayın...
    #2 mevlutk, 9 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Şubat 2018
    montezuma bunu beğendi.
  3. Galiba betik her zaman düzgün çalışmıyor. Az önce temiz kurulumu tamamladım hazır böyle bir şey görmüşken deneyim dedim. Bana ".106" sürümünün uygun olduğuna karar verip o sürümü yamalayıp kurdu. Şu an NVIDIA Web Driver şeklinde sürücüyü çalıştırdım ama grafikleri halen 6MB olarak görüyor.
    whhbGKY77d8xqhV5DT51AMU4_-JI19RY.png

4. Betiği tekrar çalıştırıp deneyebilir misin?

5. Sorun betik ile ilgili değil galiba. 106 yapı numaralı sürüm bende tam performans vermiyor. Kendim kurunca da sorun yaşadım. 104 yapı numaralı sürüme geri dönerek sorunu çözdüm. :)

Edit: Ek olarak 6MB göstermesine rağmen grafikler hızlı ama görüntü bugları mevcut.

montezuma bunu beğendi.
  6. Arkadaşlar bende kullanıyorum ama hiç sorun morun yok, aksine daha hızlı ve stabil gibi geldi bana sanki...

7. Sorun zaten genel değil. Kullananların bazıları sorun olmadığını bazıları ise olduğunu söylüyor. Bende yavaşlama sorunu olmasına rağmen benchmark ile daha yüksek puan alıyor. Orası da ayrı bir gariplik. Yabancı forumlarda yarı yarıya bir durum var. Bazıları Pascal serisi kartların sorun çıkardığını iddia ediyordu ama ilgisi olmadığı kanıtlandı. Çözüm ise eski sürüme dönmek.

ferit34 bunu beğendi.
Yükleniyor...
Yükleniyor...