Open core sorunu

ergu6

APPRENTICE
20 Mar 2022
66
14
21
merhabalar öncelikle. Asus N53SN markalı bilgisayarıma MacOS Sierra sürümünü kurmaya çalışıyorum beni biraz yodu açıkçası. Cİhazımı open core ile kurmaya çalıştığımda ne mous nede klavye çalışıyor hatta kurulum ekranı geldiğinde sarı mor gibi renkler alıyor. Fakat clover boot menü ile (eksi oxsinfo forumlarındaki kurulum imajları ile) açtığımda bir sıkıntı olmuyor. fakat benim korktuğum şeyse ben şuanda kullandığım lenovo bilgisayarıma open core ile kurulum yaptım ve open core a biraz bile olsa hakimim. Ama asus bilgisayarımı daha çok ailemde kullandığı için karmaşık olmasını istemiyorum açıkçası boot ekranının. Bu yüzden bende open core ile yapmak istiyorum fakat sadece clover boot menü ile doğru düzgün yükleme ekranına hatasız ulaştım. Dual boot yapacağım bu yüzden boot ederkende sıkıntı çıkmasını istemiyorum çünkü OpenCore dual boottan gayet memnunum. Asus bilgisayarımada kurunca (tabi kurabilirsem eğer:D) şuanda kullandığım bilgisayarımdaki gibi kolay bir geçiş olmasını istiyorum. Bu sorun çözülmese bile clover boot menüde dual boot sıkıntısı olurmu ve hâlâ clover a destek veriyormusnuz? Şimdiden teşekkürler.

Bios: Legacy (windows çok eskiden kurulduğu için legacy/mbr
i7 2630qm
Nvdia GT 550M
hd3000
12gb ddr3 ram
WDC HDD
ASUS N53SN
WIFI: Qualcom atheros ar9002wb
SES: Realtek ALC269
Ethernet: Realtek PCle GbE Family Controller

Son düzenleme: