OpenCore ile iMessage ve Apple Servislerini Aktif Etmek

Dr.Aequitas

PADAVAN
28 Eyl 2017
129
39
71
Geçen yıl epey denemiştim ama her defasında (adımları da doğru bir şekilde takip etmeme rağmen) hep hata kodu alıyordum.
Bu kez çalıştı.

Tek farklı yaptığım şey tüm sıfırlamaları yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatıp NVRAM i resetledim, tekrar açtım, hiçbir değişiklik yapmadan tekrar sistemi yeniden başlatıp NVRAM i resetledim, sistemi açtım ve bu açılışta hiçbir icloud servisine giriş yapmadan direkt olarak mesajlar uygulamasını açtım, oradan giriş yaptım ve çalıştı. Yine önceki seferlerdeki gibi 10 saniye sonra kendiliğinden kapanacak mı diye bekledim, kapanmadı. Eşime mesaj gönderdim, gitti. Telefonumdan kontrol ettim, gönderildiğini gördüm.

Sonunda çalıştırmayı başardım.
Rehberde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Laptop Modeli
Lenovo IdeaPad S340 14IWL
İşlemci Modeli
i5 8265U
Grafik Kartı
UHD 620
Ağ Aygıtları
BCM94360CS2+NGFF A/E M.2 Adaptörü
Disk ve RAM
256GB M.2 SSD | Samsung 860 EVO 1 TB SATA SSD | 4+4 GB DDR4 2400MHz
  • Like
Tepkiler: kindo

okartal

JEDI
28 Eki 2021
261
34
271
Sonoma kullanıyorum. Güncel kext leri indirdim. Rehberdekilerini uyguladım, lakin sonuç yine aynı. Mesajlar, Safari ve FaceTime senkron değil kullanamıyorum.
Rehberde 1.adımdaki gibi bir serial buldum. Gerçek bir serial tarihinin kontrol edilemediği. Bunu yaptım. Bu sefer mesajlar ve FaceTime devamlı dönüp duruyor ve hesap girişi yapılamıyor bir sorunla karşılaştı diyor.

Son düzenleme:
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler