OpenCore Kurulum Sonrası Basit Sorun

Utku

PADAVAN
20 Haz 2018
152
20
221
Opencore Catalina kurdum. Diğer nvme de windows yüklü. Bu disk 120 gb psd de kurulu. Opencore kurduktan sonra herhangi bir grafik yaması veya usb yaması ister mi ? Biraz yavaşlık var bilgisayarda ve nette çok yavaş çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. i5 9600k işlemcim var. Bağlandığım wifi de tp-link t9uh.

Anakart Modeli
Asus rog strix z390-e gaming
İşlemci Modeli
Intel i5 9600K
Grafik Kartı
Amd rx590 pulse sapphire
Ses Kartı Modeli
Realtek audio
Ağ Aygıtları
Intel ac9560 wifi
Disk ve RAM
512 gb xpg sx8200 pro nvme | Gskill trident z neo 2x16 gb 3600 mhz

mehmetyuksel

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
22 Ocak 2020
3,287
929
2,401
Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce sisteminizi açan EFI klasörünün yedeğini alınız ki sorun olursa sistemi açabilesiniz.

1. intel ac9560 için çözümümüz var: Hackintosh Üzerinde Intel Wi-Fi Kartı (OpenIntelWireless)

2. Ekran kartın tanınmış mı? Bu uygulamayı indirip güç yönetim kontrol için 5 dk çalışsın ekran görüntüsü atalım. Intel-Power-Gadget-v3.7.0.dmg
smbios iMac 19,1 seçiniz.
3. NVRAM > Add > 7C436110-AB2A-4BBB-A880-FE41995C9F82 > boot-args içerisine agdpmod=pikera kodunu giriniz.
4. USBMAP adlı kexti kexts dosyasına koyup config de opencore configurator ile kernel kısmında gösterin ve usbinjectall kexti Disabled yapınız.
Bunlar sistemi stabil hale getirmezse EFI klasörü paylaşacağım onunla deneriz.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Laptop Modeli
HP 6MQ75EAQ ProBook 450 G6
Anakart Modeli
Big Sur Pub Beta 10 with OpenCore 0.6.2
İşlemci Modeli
i7-8565U
Grafik Kartı
Intel UHD Graphics 620 +2gb MX130
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC236
Ağ Aygıtları
İntel 9560ac CNVi 2x Dual-Band
Disk ve RAM
8GB 2400 Mhz Ram 1TB HDD (macOS)+256GB SSD (Win10)
  • Like
Tepkiler: Utku

Utku

PADAVAN
20 Haz 2018
152
20
221
Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce sisteminizi açan EFI klasörünün yedeğini alınız ki sorun olursa sistemi açabilesiniz.

1. intel ac9560 için çözümümüz var: Hackintosh Üzerinde Intel Wi-Fi Kartı (OpenIntelWireless)

2. Ekran kartın tanınmış mı? Bu uygulamayı indirip güç yönetim kontrol için 5 dk çalışsın ekran görüntüsü atalım. Intel-Power-Gadget-v3.7.0.dmg
smbios iMac 19,1 seçiniz.
3. NVRAM > Add > 7C436110-AB2A-4BBB-A880-FE41995C9F82 > boot-args içerisine agdpmod=pikera kodunu giriniz.
4. USBMAP adlı kexti kexts dosyasına koyup config de opencore configurator ile kernel kısmında gösterin ve usbinjectall kexti Disabled yapınız.
Bunlar sistemi stabil hale getirmezse EFI klasörü paylaşacağım onunla deneriz.
Çok teşekkür ederim. Cevabınız için. Tekrardan kurdum. Bu sefer Acpi yi windowsdan ssdttime-masterdan uyguladım. Şimdi çok daha iyi ve 1 tane usb 2.0 görmüyordu. O da oldu ardından usb yaması yaptım. Fakat catalina da hala wifiyi çalıştıramadım. Itlwm heliport denedim. Wifi çıkıyor fakat bağlanmıyor. Birde tplink t9uh var o da kendi driver beta takınca hiç çalışmıyor. Başka denedim. Chris in cloverlı o da olmadı. Ne yapsam bilmiyorum. Appleacpi sıkıntısı vardı. Bios hata veriyordu onu bile çözdüm.
Ekran Resmi 2020-10-18 03.53.15.png

Hackintooldaki USB port yaması düzgün çalışmıyormuş. Belki opencore da böyledir. Bundan dolayı usb yamasından dolayı usb wifi çalışmıyormuş. Sonradan farkettim ki usb flash takınca ayrı port açılıyor wifi takınca ayrı port açılıyor. Hackintool da tekrardan uyguladım başarısız oldum. Dediğiniz üzere USBmap kext olayını araştırdım. Bunun paketini indirdim command dosyasını ve hackintooldaki usb yamaya benzer olduğunu farkettim. Usb tipini başta seçmediğimden tipler 3.0 oldu fakat yamaladıktan sonra hepsi çalıştı bütün portları görüyor lüzumsuzlarda kalkmış oldu. Verilere daha hızlı ulaşıyor ayrıca. Aslında konu açabilirim bunun üzerine.

Son düzenleme:
Anakart Modeli
Asus rog strix z390-e gaming
İşlemci Modeli
Intel i5 9600K
Grafik Kartı
Amd rx590 pulse sapphire
Ses Kartı Modeli
Realtek audio
Ağ Aygıtları
Intel ac9560 wifi
Disk ve RAM