ÇÖZÜLDÜ Opencore Reset Nvram Sonrası Sürekli Biosa Düşme Sorunu

VolkanKRTC

APPRENTICE
19 May 2020
6
2
21
merhabalar öncelikle anlatımın için eline sağlık şöyle bir sorunum oluştu araştırdım ancak net birşey bulamadım.
Sorunum tam olarak laptop'u usb den çalıştırdım videodaki gibi reset nvram i seçtiğimde pc resetledi kendisini ve şuan ne yaparsam yapayım sürekli bios a düşüyor kısır döngüye girdi 2.nci usb de win10 var onu kurayım dedim gene aynı bios u load ettim fabrika ayarlarına ancak hala aynı sorun devam etmekte tam olarak sorunum ne anlayamadım

Pc MSI GE60 2OE

i74200mq işlemci
nvidia gtx765m sanırım bu grafik desteklemiyor
intel hd 4600 2nci grafik

usb ye yazdırdığım image' nin içindeki efi den haswell i config yaptım acaba sorunum bu mu ?
boot dan legacy e alınca usb den kuruluma geciyor ancak bir takım hatalar veriyor sürekli başa sarıyor kurulum acaba usb belleği düzgün yazdıramamış olabilirmiyim ? Dosyayı belirtilen program ile zip li şekilde yazdırdım flash belleğe

Son düzenleme:

kleyn

JEDI
15 May 2021
268
125
251
merhabalar öncelikle anlatımın için eline sağlık şöyle bir sorunum oluştu araştırdım ancak net birşey bulamadım.
Sorunum tam olarak laptop'u usb den çalıştırdım videodaki gibi reset nvram i seçtiğimde pc resetledi kendisini ve şuan ne yaparsam yapayım sürekli bios a düşüyor kısır döngüye girdi 2.nci usb de win10 var onu kurayım dedim gene aynı bios u load ettim fabrika ayarlarına ancak hala aynı sorun devam etmekte tam olarak sorunum ne anlayamadım

Pc MSI GE60 2OE

i74200mq işlemci
nvidia gtx765m sanırım bu grafik desteklemiyor
intel hd 4600 2nci grafik

usb ye yazdırdığım image' nin içindeki efi den haswell i config yaptım acaba sorunum bu mu ?
boot dan legacy e alınca usb den kuruluma geciyor ancak bir takım hatalar veriyor sürekli başa sarıyor kurulum acaba usb belleği düzgün yazdıramamış olabilirmiyim ? Dosyayı belirtilen program ile zip li şekilde yazdırdım flash belleğe
UEFI+CSM ayarı vamı biosda ? Laptop Haswell configini seçtiyseniz sıkıntı yok. 2. config Bizim EFI'de.

BootLoader
Opencore
Laptop Modeli
Msi GL72 6QD
İşlemci Modeli
İ7 6700HQ
Grafik Kartı
Intel Graphics 530
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC892
Ağ Aygıtları
Qualcomn atheros 8171 ethernet Intel dual band 3165
Disk ve RAM
16 GB ram 128 gb m2 ssd 1 tb hardisk

VolkanKRTC

APPRENTICE
19 May 2020
6
2
21
UEFI+CSM ayarı vamı biosda ? Laptop Haswell configini seçtiyseniz sıkıntı yok. 2. config Bizim EFI'de.

Evet uefi ve csm var ancak onu secınce gene kısır döngü başlıyor artık bunaldım win 10 kurayım dedim oda kurulmuyor disk i farklı formata çeviriyoruz ya kurulum anında aspd li birşeye o sebepten sanırım linux mint kuruyorum şimdi pc ye diski temizleyip yeniden deneyeceğim ama çok garip bir hal aldı bu durum sadece legacy ile çalışıyor laptop diğer seçenekleri görmezden geliyor bios un boot uefi gibi ayarlarını silmiş olamam dimi çok amatörüm bu konularda çünkü
Arkadaşlar ne yaptıysam UEFi olarak kuruluma geçemedim boot kısmını legacy yapınca kurulum başlıyor ve şu tarz hata kodları var hard disk yazılamıyor sanırım çözemedim
WhatsApp Image 2021-06-11 at 12.08.25.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-11 at 12.44.50.jpeg

yokmudur yardım edebilecek bir arkadaş hevesim kursağımda kaldı

Son düzenleme:

kindo

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Eki 2020
2,839
1,056
2,401
Bios üzerinde SATA modun AHCI olduğundan emin olun. Bu kısımda bir sıkıntı yoksa; bu Kext dosyanı EFI Dosyalarınıza ekleyin ve config dosyanıza işleyip tekrar deneyin.

BootLoader
OpenCore 0.6.7
Anakart Modeli
Faxconn H55MXV
İşlemci Modeli
Intel Core i7-860
Grafik Kartı
Asus RX 460
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC662
Ağ Aygıtları
Realtek RTL8111
Disk ve RAM
8 GB DDR3 - 120 GB SSD
  • Like
Tepkiler: VolkanKRTC

VolkanKRTC

APPRENTICE
19 May 2020
6
2
21
Bios üzerinde SATA modun AHCI olduğundan emin olun. Bu kısımda bir sıkıntı yoksa; bu Kext dosyanı EFI Dosyalarınıza ekleyin ve config dosyanıza işleyip tekrar deneyin.
AHCI modu etkindi zaten hocam araştırmalar sorunu yabancı bir forumda bios update yapılması gerektiğini gördüm ve güncelledim şuanda o aşamayı geçtim kurulum modundayım teşekkür ederim yorumun için

• Like
Tepkiler: kindo