Genel OSX'de hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,081
4,325
4,351
En çok kullandığım textmate, plisteditor pro, pacifist, cleanmymac ve Vox Player.

• Like
Tepkiler: Dexter61

zamirpolen

JEDI
8 Ocak 2017
250
87
0
36
İzmir
Spotfy,vlc player, WhatsApp uygulaması.

Denemek istediklerim var ancak sistemi yeni yeni düzenlediğim için daha onlara sıra gelmedi =)

Telefonda garageband kullanıyorum çok keyifli, mac üzerinde paralı olmasa deneyecektim de ilerde bakıcam artık.

esbab

APPRENTICE
10 Ocak 2017
35
11
0
48
Arkadaşlar çok mu basit olacak bilmiyorum ama kullandığınız uygulamaların windowsun hangi uygulamasına alternatif olarak kullandığınız yazarsanız ben ve benim gibi yabancı kalanlar da öğrenmiş olur diye düşünüyorum.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hira

APPRENTICE
24 Ocak 2017
53
9
0
Erzurum
Arkadaşlar çok mu basit olacak bilmiyorum ama kullandığınız uygulamaların windowsun hangi uygulamasına alternatif olarak kullandığınız yazarsanız ben ve benim gibi yabancı kalanlar da öğrenmiş olur diye düşünüyorum.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Inkscape = CorelDraw
GIMP = Photoshop
Filezilla Ftp programı

Benim için Linux ve Windows ortamında vazgeçilmezlerim. Daha Macos üzerinde denemedim lakin youtube ta kullananları gördüm.

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
543
284
251
47
Ankara
Final Cut Pro, Gridsutra, YandexDisk, ESP Mounter, KeyCue, Etkinlik Monitörü, CleanmyMac 3, Kodi ve Office uygulamaları.

• Like
Tepkiler: LuTeuS

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
543
284
251
47
Ankara
Gimini 2 bilgisayarda bulunan mükerrer dosyalar için mükemmel bir program

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
543
284
251
47
Ankara
Fotoğraf arşivleme ve düzenleme için hangi programlar var arkadaşlar tecrübesi olanlar paylaşırsa memnun olurum. OsX in kendi uygulaması hoşuma gidiyor ancak başka alternatifler var mı merak ediyorum.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,081
4,325
4,351
Var ancak hemen hemen çoğu ücretli uygulamalar. Bunlar içinde arşivleme ve fotoğraf düzenlemede açık ara en iyisi Adobe LightRoom. Eğer iPhoto kullanmak istemiyorsan, kullanman gereken uygulama bu olmalı.
Adobe Photoshop Lightroom

• Like
Tepkiler: Ediko

Hira

APPRENTICE
24 Ocak 2017
53
9
0
Erzurum
Fotoğraf arşivleme ve düzenleme için hangi programlar var arkadaşlar tecrübesi olanlar paylaşırsa memnun olurum. OsX in kendi uygulaması hoşuma gidiyor ancak başka alternatifler var mı merak ediyorum.

GIMP Photoshop alternatifi en iyi program.

• Like
Tepkiler: Ediko

Ediko

JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
543
284
251
47
Ankara
atext, spectacle, my tuner radio kullandığım uygulamalar.

Sistem sesini kaydedebileceğim bir uygulama var mı arkadaşlar.

tuncay

APPRENTICE
4 Eki 2017
78
8
0
İstanbul
Arkadaşlar antivirüs programlari hackintosh için sorun oluşturuyor mu birde mac temizleme programları aynı şekilde sorun teşkil ediyormu ?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
18,081
4,325
4,351
Arkadaşlar antivirüs programlari hackintosh için sorun oluşturuyor mu birde mac temizleme programları aynı şekilde sorun teşkil ediyormu ?
Ben antivirüs hiç kullanmadım. Ancak kullanmak istersen sophos kullan. Hep sisteme yük bindirmez, hem ücretsiz, hemde ücretli antivirüs yazılımlarından çok daha iyi performans veriyor.
Free Mac Antivirus and Web Security | Sophos Home for Mac Download
Temizlik aracı olarak Cleanmymac tavsiye ederim. Ben ücretli olarak satın aldım. Yıılardır kullanırım ve çok faydasını gördüm.
CleanMyMac 3: The Best Mac Cleanup App for OS X. Get a Cleaner Mac in Minutes.
Eğer ücretsiz istiyorsan ise şunu incele:
Titanium Software - OnyX

• Like
Tepkiler: tuncay

sxpal

APPRENTICE
20 Kas 2017
60
6
21
37
Logic Pro X, Safari, Final Cut Pro, Adobe Premier, Media Encoder, Reat Kit, ve son zamanlarda sistemdeki sorunlar sebebi ile mecburen fazlası ile clover configurator :)