oyun ortası ani fps düşüşü

KaspiJAS

APPRENTICE
31 Ara 2016
45
7
0
34
şimdi ilk olarak pc özelliklerimi yazacağım
2 gb ram eskiden 4 vardı 2 hafta önce 2 lik olanı yandı ondan öncede yapıyordu yani ram yetersizliği değil
r7 240 2 gb 128 bit
amd athlyon 64 x2 2.60 ghz 5000+
asus m2 x plus
500 watt psu
160 gb 7200 rpm samsung hdd
simdi sorun baya bi süredir var sorun şu ben her oyunu oynuyorum rahatca 100 fps 80 fps neyse her oyun tüm oyunların hepsi 3 dakikada bir fps 02 oluyor ve 20 saniye sonra tekrar 100 oluyor ve her 3 dakikada bir bu oluyor her oyunda çözümü bekliyorum iyi aksamlar

hamzadural

PADAVAN
16 Ara 2017
124
17
71
25
Bishkek
kayıt defterini düzenleyip driverlerinizi güncelleyin ekran karınız eski model bir kart ekran karınız ile ilemcinizn macunlar değiştirin ucuz termal macun kullanmayın temizleme sırasında pamuk yerine yumsak bir bez kullanın

Toprak Bey

APPRENTICE
10 Mar 2018
19
1
0
27
İstanbul/Ataşehir
Sistemdeki bütün bileşenleri bir güzel temizle, termal macununu değiştir. Sonrasında temiz bir format at. BIOS güncellemesi yap. En güncel sürücüleri kur. Tamamdır!

Termal macunu değiştirirken peçete ve kulak çöpü kullanabilirsin. Peçete hiçbir şekilde sorun çıkarmaz, bizzat kendim denediğim için biliyorum. Ayrıca fanları temizlerken el kompresörü kullan ve mümkünse 50cm uzaktan tutup temizle.