ÇÖZÜLDÜ Patcherli catalinadan high sierraya dönüş

• Konuyu başlatan Silinen üye 10643
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 10643

Guest
Merhaba. Yeni macbook kullanicisiyim. Patcherli 10yillik macbook pro 6.2 aldim. Ram ve ssd yukseltmeli. Catalina sorun cikartiyordu. High sierrayi app.storedan indirip catalinayi silip kurdum. Hersey normal gibi ama sorum su mac hakkinda bolumunde ekran karti bitane gorunuyor intel hd grafik seklinde, catalinadayken ikinci ekran karti olarak nvida gforce gt330 da gorunuyordu intelle beraber. Bi eksiklik mi var. Bisi yapılması gerekiyor mu? Nvida Ekran kartını kullanamiyor muyum high sierrada? Bilgili arkadaslarin tavsiyeleri icin tesekkur ederim.

yusfklncc

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
4 Ocak 2020
2,692
981
2,401
BootLoader
OpenCore 0.6.9
Laptop Modeli
1. Lenovo Thinkpad E570 2. Lenovo Thinkpad Yoga S1
İşlemci Modeli
1. i5 7200U Kaby-Lake 2. i7 4510U Haswell
Grafik Kartı
1. Intel HD Graphics 620 1GB 2. Intel HD Graphics 4400 1GB
Ses Kartı Modeli
Conexant CX20753/4 - Conexant CX20751
Ağ Aygıtları
1. DW1820A 802.11ac 2. Intel Wireless 7260
Disk ve RAM
1. 8GB 2400 Mhz Ram & KGB40ZNV256G KIOXIA Nvme SSD(macOS BigSur 11.4 Beta + Windows 10) 2. 8GB 2400 Mhz Ram & Samsung 256GB 850 EVO Sata3 2.5" SSD (macOS Big Sur 11.3.1 + Windows 10)
S

Silinen üye 10643

Guest
Teşekkür ederim yardımınız için. Ben de yeni öğreniyorum bu işi ama çok derin. Sorumu çözdüm benzer bir durumla karşılaşan benim gibi acemi olursa yazayım. Aslında sorun yokmuş. Pil tasarrufuyla ilgiliymiş. Enerji tasarrufu ayarından girip otomatik grafik değişimi kutucuğundaki tıkı kaldırınca ikincil ekran kartım göründü. Pilin enerjisi çok gitmesin diye otomatik kapatıyor sanırım.
Uyku modundaki sorunu hala çözemedim. Manuel ya da ekran kapanınca uyku moduna giriyor ama 1 dk sonra uyanmıyor. hiç bir tuşa cevap vermiyor. siyah ekran.uzunca power tusuna basarak kapatıp tekrar acmak zorunda kalıyorum. umarım çözülebilir bir sorundur

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Like
Tepkiler: yusfklncc
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler