PSU ve Mojave üzerindeki inanılmaz etkisi hakkında

Qklavye

APPRENTICE
24 Ağu 2019
97
32
21
Selamlar arkadaşlar. Biliyorsunuz epey zamandır sistemimi MacOS ile kullanıyorum. Önce High Sierra ile başlamıştım. Daha sonra Mojave'ye geçtim. Bilgisayarım sabah açıldığında inanılmaz bir şekilde yerlerde sürünüyor, bazı uygulamalar bir türlü kendine gelemiyordu. Sistemi zar zor restart edince normale dönüyordu. Başlangıçta bunu sistemin yabancı bir OS ile çalışmaya verdiği bir tür tepki olarak değerlendirdim.

Bu şekilde kullanmaya devam ederken, bir gün Windows'a ihtiyaç duyarak boot ettim. Windows da inanılmaz şekilde ağır çalışıyordu. Bu defa donanım arızası aramaya başladım. RAM vb şeyleri denedim. Yok arkadaş, sabah makine sürünmeye devam ediyor.

Sonra aklıma PSU geldi. Kasa altına koyduğum akustik sünger fanın hava almasını engellemiş ve thermaltake güç kaynağını yakmıştı geçmişte. Ben de parasızlıktan sözde 80+ bir rampage 650 watt PSU almıştım. Çok eskimiş olan kasayı da değiştirmek istediğim için gidip bir cooler master kasa aldım. İçinde 600 watt 80+ plus power supply de vardı tabii.

Kasayı monte ettikten sonra sistem gayet stabil çalışmaya başladı. Bu aralar maşallahı var diyebilirim:) Studio One ile çalışırken aldığım crashler azaldı ve ağır pluginleri açmak kolaylaştı. Eğer bu tür bir sıkıntı yaşıyorsanız güç kaynağına bakın derim. Herkese iyi çalışmalar

BootLoader
OpenCore 7.2
Anakart Modeli
Asus ROG Strix z490 G gaming Wifi
İşlemci Modeli
Intel Core i7 10700k
Grafik Kartı
Biostar Radeon RX 560
Ses Kartı Modeli
presonus audiobox 1818vsl
Disk ve RAM
Samsung evo 970 / Corsair MPE Core / 32GB DDR4 4000MHz
  • Like
Tepkiler: Ediko ve KaoS

Ediko

MASTER JEDI
DENEYİMLİ ÜYE
6 Ocak 2017
1,378
974
1,401
Paylaşım İçin Teşekkürler.

BootLoader
OpenCore 0.9.8 (Dev) / Sonoma
Laptop Modeli
Asus VivoBook x571li-bq377
İşlemci Modeli
Intel Core i7-10870H
Grafik Kartı
Intel(R) HD Graphics 630 & Nvidia Geforce 1650Ti
Ses Kartı Modeli
Realtek Alc 255 (Alc_ID:18)
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM4350 (BT BCM2045A0 Bluetooth 4.0)
Disk ve RAM
Crucial P5+ M2 1TB SSD - 16GB DDR4 2667 Mhz
  • Like
Tepkiler: Qklavye