Samsung NP700G7C S02-TR

serdenci

APPRENTICE
5 Tem 2018
4
0
0
31
xNAZQDFvPmHniUWcVwx82gqLKyfjcI18.jpeg

Merhabalar ios ve android yazılımları için Macbook almam gerekiyor ancak şuan için bütçem müsait değil ve kendi bilgisayarımı satıp Macbook aldığım zaman sanki DONANIM olarak attan inip eşeğe binmiş gibi olucam açıkcası laptopumu seviyorum güzel bir laptop modelinden bakarsanız baya iyi buna MacOS kurulur mu bu işlemi Muğla Fethiye taraflarında yapabilen var mı ücretli veyahut ücretsiz yardımcı olabilecek ?

• Intel Core i7 3630QM İşlemci
  • Intel HD Graphics HD4000
  • Nvidia GTX675M Grafik
  • 12GB 1600MHz DDR3 Ram
  • Samsung 500GB SSD Disk
  • Toshiba 1TB HDD Disk

Moderatörün son düzenlenenleri:

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,741
670
1,351
Muğla Fethiye taraflarında yapabilen var mı ücretli veyahut ücretsiz yardımcı olabilecek ?
Forumda ücretli destek tamamen yasaktır. Ücretsiz olarak zaten bilgili dostlar buradan yardımcı olacaktır.
Yalnız; Forum içerisinde verilen rehberleri baştan sona vakit ayırarak, anlayarak okumanı ve mantığı öncesinde kafanda oluşturmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Gözden kaçırdığın küçük bir detay, kuruluma geçmene engel bile olabilir.
  • macOS için oldukça güzel bir sistemin var. Neredeyse 2014 model macbook pro'lara yakın bir donanım. Bu sistem ile 3630QM'de Cinebench'te 530CB üstünü görmen bile mümkün olabilir.
  • Sistemin uyumlu fakat GTX675M kartını kullanamıyorsun. Ama alternatif olarak HD4000'i kullanabilirsin. Soft Developer'lar için yeterli olacağını düşünüyorum
  • Wifi kartını belirtmemişsin. Marka model belirtirsen, uyumluluğu hakkında bilgi verebilirim. Uyumsuz bile olsa, piyasa da uygun fiyatlara muadilleri mevcut
Donanımına benzer Başarılı Kurulum rehberi ve sorunlara çözüm linkleri

BootLoader
OpenCore 0.8.6
Laptop Modeli
Lenovo Thinkpad L440
Anakart Modeli
Gigabyte P43-ES3G
İşlemci Modeli
Intel® Xeon™ X5450
Grafik Kartı
Zotac GTX650 2GB (GK107)
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888
Ağ Aygıtları
BCM94352Z
Disk ve RAM
8GB DDR2 1066MHz

serdenci

APPRENTICE
5 Tem 2018
4
0
0
31
Hocam intel centrino 6235 yazıyor bunu değiştiririm gerekirse önemli değil ekran kartını kullanamamanın bir zararı olacağını düşünmüyorum oyun için değil iş için lazım bu makine kendim daha önce denedim yapamadım özellikle şu config kısmını hiç anlamadım

baris_karaer

MASTER JEDI
MODERATOR
DENEYİMLİ ÜYE
18 Nis 2017
1,741
670
1,351
intel centrino 6235 yazıyor bunu değiştiririm gerekirse önemli değil
Evet, bu kart uyumlu değil. 20-35TL Bandında uyumlu wifi kartı bulabilirsin

ekran kartını kullanamamanın bir zararı olacağını düşünmüyorum
Zaten medium donanım düzeyinde olan Macbook Pro'larda da HD Graphics veya Alternatifi olan Iris Pro mevcut. Zararı olmaz kısaca

daha önce denedim yapamadım özellikle şu config kısmını hiç anlamadım
Bu yüzden iyice okuyarak, anlayarak ilerlemen lazım. Sabırla ve inanarak üstesinden gelebilirsin. Config olayı çok çok basit;

• İmajı USB'ye yazdıktan sonra, USB içerisinde oluşan EFI > Clover'a giriyorsun ve config dosyasını siliyorsun
  • Sonrasında ise, yine USB EFI içerisinde bulunan uyumlu configi, sildiğin yere kopyalıyorsun
  • Kopyaladıktan sonra da ismini, tıpkı sildiğin dosyadaki gibi ''config'' olarak kısaltıyorsun. Bu kadar..
El Capitan, Sierra veya High Sierra.. Dilediğini kurabilirsin...

BootLoader
OpenCore 0.8.6
Laptop Modeli
Lenovo Thinkpad L440
Anakart Modeli
Gigabyte P43-ES3G
İşlemci Modeli
Intel® Xeon™ X5450
Grafik Kartı
Zotac GTX650 2GB (GK107)
Ses Kartı Modeli
Realtek ALC888
Ağ Aygıtları
BCM94352Z
Disk ve RAM
8GB DDR2 1066MHz

serdenci

APPRENTICE
5 Tem 2018
4
0
0
31
Config dosyası oluşturma kısmı çok kafamı karıştırdı bi dünya textbox var hangisine ne yazacağımı bilmiyorum açıkcası :D

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,790
7,584
4,401
Config dosyası niye oluşturmak istiyorsun? İmaj içindeki config ile sorun alırsan imaj / EFI içinde bir çok hazır config dosyası paylaşıldı. Bunlardan san uygun lanını belirleyip kullanacaksın.

BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet