ÇÖZÜLDÜ Sierra 2. ekranda yarım ekran sorunu

tesbihhan

APPRENTICE
6 Tem 2017
7
1
0
@montezuma sizi tekrar bi forumda gördüğüme çok sevindim ve yeni sitenin hayırlı olmasını diliyorum.
@montezuma nın önceki forumlarda anlattıkları ile Asus N550JK ya sorunsuz bir şekilde kurdum ve dsdt patch de yaptım. El Capitan 10.11.5 de herşey sorunsuz çalışıyor idi. 10.12.5 e güncelleme sonrasında kullandığım ikinci ekranın yarısınıda görüntü yok yani siyah görünüyor.
20170706_145418.jpg

Laptopun kendi ekranında sıkıntı yok.
20170706_145427.jpg

İkinci ekranı kapayıp tekrar açtığımda veya kabloyu tak çıkar yapınca düzeliyor.
Clover ekranında sorun yok.
Açıldıktan sonra sanki 1080p kadar yerde görüntü var ekranın sağ tarafı boş yani siyah ekran. Yardımlarınızı bekliyorum.

Asus N550JK i7 4700hq
Gpu Hd4600
Laptop ekranı full hd
İkinci Ekran Dell U2515h -2560x1440-

Ayrıca ikinci ekran bağlı iken sitemi kapat da çalışmıyor yeniden başlatıyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
25,614
6,269
4,401
El Capitan'da kullandığın DSDT yamalarını kullanıyorsan temiz bir DSDT / SSDT çıkartıp tekrar yamalaman gerekebilir. Ek olarak Config / Graphics / Dual Link içinden 0 ya da 1 değerlerini girerek denemeler yapabilirsin. Bunların yanında monitör bağlantı portunun değiştirip deneyebilirsin.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

tesbihhan

APPRENTICE
6 Tem 2017
7
1
0
Öncelikle el capital için çalışan dsdt ile config.plist de dual link 0 ve 1 değerlerini denedim bir değişiklik olmadı.
2. Olarak dsdt leri devre dışı bırakıp yine dual link değerlerini denedim bir değişiklik olmadı.
En son olarak iki defa dsdt patch yeniden yapmaya çalıştım ama harici ekran kartını devre dışı bırakamadım. Daha önceden birkaç kez başarılı şekilde dsdt patch yapabilmiş idim ama şimdi olmadı. Bu hali ile yeni dsdt patch ile denedim yine bir düzelme olmadı. Dsdt ile alakası olduğunu çok tahmin etmiyorum.
Ayrıca ekran kartını 7mb olarak tanıdığı zaman tam ekran olarak açılıyor. Başka bir çözüm önerisi olan ar mı?

Sorun çözüldü elhamdülillah.
Sorunun kaynağı tam olarak bu kext imiş;
NvidiaGraphicsFixup.kext
Bu kexti sildiğimde düzeldi.
@montezuma alakan için teşekkürler.

• Like
Tepkiler: montezuma