Sierra iMessage Sorunu

sungerbob

APPRENTICE
2 Şub 2017
26
6
0
30
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi iMessage ve facetime uygulamalarına giriş yapamıyorum fakat appstore ve diğer uygulamalara (mail, vb.) giriş yapabiliyorum. Daha önceden snow leapord,mavericks,yosemite,elcapitan sürümlerini yükledim ve hatırladığım kadarı ile yosemite sürümünde facetime uygulamasını hiçbir şey yapmadan (SMBIOS,ethernet vb.) başarılı birşekilde oturumumu açtığımı hatırlıyorum fakat mavericks ve elcapitan'da o kadar şanslı değildim :(

Sitedeki iMessage konusunu ve internetteki diğer konuları gün boyunca harfi harfine uymuş olduğum halde hiçbir şekilde giriş yapamadım. Sanırım şansım beni bu konuda da bırakacak

Sistemi mbr disk bölümlü windows üzerinden 'paragon' uygulamasıyla sabit diskimi küçülterek yeni bir boş alana kurdum. Clover bootloader uygulamasını kullanıyorum ve ses olayını 'AppleALC' kextini kullanarak hallettim.

EmuVariableUefi-64.efi ve RC Script'leri de denedim malesef olmadı

Sistem özellikleri:
Anakart: Asus B85M-G
Cpu: Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz
Ekran kartı: Asus Nvidia 650 Ti 2GB
Ses: Realtek ALC887
Ethernet: Realtek 8111

Sistemim : 10.12.3

Teşekkür ederim

Config.plist: www . mediafire . com / file/k5cc5ab2acrdi9z/config.plist
(Config'deki board serial number sizin rehberinize göre olmadığınızı anlayabilirsiniz çünkü son denememi başka rehberi deneyerek şansımı denedim)

uoz-MvM_6eEMsNI6vUUTclaDuxYDfikO.jpeg

uoz-MvM_6eEMsNI6vUUTclaDuxYDfikO.jpeg

sungerbob

APPRENTICE
2 Şub 2017
26
6
0
30
Cevabınız için teşekkür ederim, malesef ilk önce sizin rehberinizden başlayarak bu işe giriştim. En az 5.denemde olumlu sonuç vermedi, 0'dan kurulum yaptım yine sonuç aynı.
iMessageDebug'taki sonuçlar aynı
tonymac sitesindeki 'iDiot Guide'yi de denedim yine sonuç aynı
Bahsettiğim gibi önceki sürümlerinde sadece 1 kereye mahsus olmak üzere facetime uygulamasını açabildim, başka türlü şansım olmadı.
Apple hesabı olarak; iPhone'da kullanıyorum ve kredi kartım kayıtlı.
Teşekkür ederim

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,294
6,465
4,401
iMessage için Apple'in 2 yıl önceki kısıtlamaları yok. Dolayısıyla sorunsuz kurulması gerekiyor. Rehberi dikkatlice uygula. MLB ve ROM değerlerinin sabit olduğunu kontrol et. Network ayarlarının düzeninini ( en0 en1) doğru olarak yapılandır. Doğru bir SMBIOS kullandığından, ve buna uygun Seri numarası ürettiğinden emin ol ve daha fazlası.. Zira iMessage konusunda tek bir çözüm yok. Dediğim gibi rehberi tam olark uyguladığından emin ol.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

sungerbob

APPRENTICE
2 Şub 2017
26
6
0
30
iMessage için Apple'in 2 yıl önceki kısıtlamaları yok. Dolayısıyla sorunsuz kurulması gerekiyor. Rehberi dikkatlice uygula. MLB ve ROM değerlerinin sabit olduğunu kontrol et. Network ayarlarının düzeninini ( en0 en1) doğru olarak yapılandır. Doğru bir SMBIOS kullandığından, ve buna uygun Seri numarası ürettiğinden emin ol ve daha fazlası.. Zira iMessage konusunda tek bir çözüm yok. Dediğim gibi rehberi tam olark uyguladığından emin ol.
MLB ve ROM değerlerinin sabitliği konusunda imessage debug çıkışlarının birbirlerine göre eşleştirilmesini diyorsanız tüm metin belgesinin aynı olduğunu teyit ettim.
Network ayarlarını dediğiniz gibi yaptım ve dpci manager üzerinden değerinin 'eth0' olduğunu teyit ettim
SMBios olarak imac(14,2) kullandım ve seri numaralarını en az 5 kere oluşturdum. Serial numaraları verdiğiniz sitelerden ilkinden doğruladım 2.sinden (apple sitesi) geçerli olmadığını teyit ettim.
Yukardaki saydığım durumları her denememin sonucunda teyit ettim ve rehberden birşey kaçırmadığımı veya yalnış uygulamadığımdan emin olabilirsiniz

Cevabınız için teşekkür ederim, sanırım bu sorunum çözülmeyecek çünkü internetteki bazı kullanıcılarında benim gibi sorun yaşadıklarını ve şanslarını apple ile irtibata geçerek denemelerini istemişler :D Sizce böyle birşey uygulanabilir mi?

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,294
6,465
4,401
Cevabınız için teşekkür ederim, sanırım bu sorunum çözülmeyecek çünkü internetteki bazı kullanıcılarında benim gibi sorun yaşadıklarını ve şanslarını apple ile irtibata geçerek denemelerini istemişler :D Sizce böyle birşey uygulanabilir mi?
Elbette uygulanabilir. Bunu bende yapmıştım iki yıl önceki iMessage kısıtlaması sırasında. Aradığında senden cihaz ile ilgili bilgiler isterlerse cihaz başında olmadığını söyle. Çok zorlamazlar nitekim. Daha sonra duruma göre aktif olduğunu teyit ederler. Ancak buna rağmen iMessage yine aktif olmayabilir, belirteyim. Bazı anakartların UUID'sini iMessage servisi bloke edebiliyor.
Ek olarak şunu denersin; Ulaşabileceğinn farklı bir Apple kimliği varsa bununla girmeyi dene. Ayrıca iPhone'undan Apple hesabından çık, iMessage ve Facetime çık. Cihazı yeniden başlat ve açıldıktan sonra tekrar girmeyi dene.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

sungerbob

APPRENTICE
2 Şub 2017
26
6
0
30
Elbette uygulanabilir. Bunu bende yapmıştım iki yıl önceki iMessage kısıtlaması sırasında. Aradığında senden cihaz ile ilgili bilgiler isterlerse cihaz başında olmadığını söyle. Çok zorlamazlar nitekim. Daha sonra duruma göre aktif olduğunu teyit ederler. Ancak buna rağmen iMessage yine aktif olmayabilir, belirteyim. Bazı anakartların UUID'sini iMessage servisi bloke edebiliyor.
Ek olarak şunu denersin; Ulaşabileceğinn farklı bir Apple kimliği varsa bununla girmeyi dene. Ayrıca iPhone'undan Apple hesabından çık, iMessage ve Facetime çık. Cihazı yeniden başlat ve açıldıktan sonra tekrar girmeyi dene.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Telefondaki bütün ayarları sıfırladım ve 0'dan hackintosh kurulumu yaptım. İlk önce vermiş olduğunuz rehberdeki adımları takip ettim sonra hackintosh üzerinden apple hesabıma giriş yaptım ve iMessage'ye girerken ilk mesajda olan resimde belirttiğim aynı hatayı veriyordu ama ek olarak altında kırmızı renkte 'Kimlik doğrulaması sırasında hata oluştu' hatası aldım. Telefondan tüm apple servislerine geri bağlanıp hackintosh bilgisayarımı yeniden başlattım. Tekrar giriş yapmayı denediğimde yine ilk mesajda belirttiğim hatayı aldım. Başka hesapla defalarca denedim yine sonuç aynı. Sanırım bu sorun benim için 'çözülmeyecek' kategorisinde :D

Mavericks kullanmayı düşünüyorum, mavericks hakkında fikirleriniz neler? Sanki daha canlı izlenimi yaratıyor.

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
26,294
6,465
4,401
Son olarak teknik servisi arayıp şansını deneyebilirsin. Mavericks kullanabilirsin elbette. Ancak eğer geçmiş sürüm kullanmak istiyorsan El Capitan tercih etmelisin.

Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

tosbaha

PADAVAN
MODERATOR
DEVELOPER
11 Mar 2017
140
115
0
43
Apple'i arayin dedikten sonra artik ne yazik ki duzelme sansi yok. Baska forumlarda da belirtildigi uzere tek sansiniz Apple'i arayaip aktif ettirmeye calismak. Mesela benim iMessage calisan iMac'e bagli hesap ile girince hackintoshtan, iMessage kullanilabiliyor. Fakat o hesaptan cikip hackintosh icin kullandigim hesaptan girince Apple'i arayin mesaji cikiyor. Anladigim kadari ile belli bir denemeden sonra Apple kimligine bir yasaklama vs geliyor ve o yasak Apple ile iletisime gecmeden hesaptan kalkmiyor.

• Like
Tepkiler: sungerbob