Sierra Kurulu Sistemi USB ile Boot Edip Denemeler Yapmak

asd.u

JEDI
16 Nis 2017
269
18
221
32
Merhaba osxinfo hackerdaşları,
Kafam yine zehir gibi aklıma bir fikir geldi. Herkese fikir olabileceği için yeni konu açıyorum, hem sorup hem paylasmak için.
Windows 10 yüklü Asus Laptop' uma Paragon Manager ile HFS+ alan oluşturup macOS kurdum (250gb ssd 150 windows 80 macos). Fakat kurulumda EFI alanı oluşmadı. Ben de USB' den boot ediyorum ve USB sadece boot icin kullanıldıktan, sistem açıldıktan sonra çıkarıyorum. Sistem zaten boot edilmiş olduğu için USB' de önceden eklediğim kextler sistemle çalıştığı halde sistem açılıyor.
Sistemimde şu an çalısmayan bir çok fonksiyon var. Bunlardan en önemli olanları uyku ve harici ekran kartını devre dışı bırakma işlemleri. Bunlar için de DSDT yamaları gerekiyor.
Acaba ben sistemi sürekli USB ile boot etsem DSDT yamaları için yamalı dosyaları, USB' nin EFI kısmına atıp denemeler yapsam olur mu? Çünkü zaten Windows görüyor USB/ EFI kısmını.
Sistem açılmazsa veya kötü çalışırsa kapatacağım, USB takmadığım için de Windows açılacak ve ben EFI klasörümü düzenleyebileceğim. Bu şekilde sürekli format atmadan, en baştan kurulum yapmadan sürekli DSDT yamaları denemek istiyorum. Bu mümkün müdür acaba? Hem yeni bir kext eklemediğim için şu anda tüm gerekli kextleri zaten EFI içinde olduğundan kext ile işim yok sanıyorum.
Böylece sürekli kext manager programları ile sistem cache temizlenmesine de ihtiyaç olmayacak. Sadece DSDT yamaları deneyeceğim.

Ekleme: Ayrıca DVD- ROM yerine taktığım HDD' ye de Linux / grub kurulsa sıkıntı olmayacak. Çünkü sistemde Clover EFI kısmı yok şu an. Sadece USB takınca açılacak. Yanlış mı düşünüyorum acaba?
 
AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler