Sierra Kurulum Sonrası Sistem Açılmıyor

titancx

APPRENTICE
30 Eki 2017
2
0
0
28
Hocam merhabalar açtığınız yolda gösterdiğiniz hedefe doğru emin adımlarla yürüdüm ve hiçbir sıkıntı olmadan başarılı bir şekilde kurulumu yaptım. Sistem bilgileri kısmında ekran kartım işlemcim tanımlanmıştı herhangi bir kext yüklemeden. Daha sonra kurulum sonrası araçlardan MultiBeast'ı açtım ve Voodoo 2.8.7'i kurdum.iMac 14'2 seçiliydi karışmadım ona legacy mode'u seçtim ve kextleri yükledim.Clover Bootloader'ı da çalıştırıp yükledim.

Daha sonra fan aşırı hızda çalışınca 'yan bilgisayardan araştırayım eksiklerimi tamamlayayım şu bilgisayarıda kapatayım patlayacak şimdi ' dedim ki demez olaydım. Tekrardan çalıştırdığımda apple logosu yarıya kadar doluyor ve duruyordu. InjectIntel sekmesini kaldırarak tekrardan çalıştırdığımda ise parola ekranına geliyor fakat ne klavye ne de mouse çalışıyordu. Nerde hata yaptım forumu ve interneti çok araştırdım lakin problemime odaklı bir kaynak bulamadım ve sizlere sormak istedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eğer yeni temiz bir kurulum tavsiye ederseniz kextlerimi nasıl seçmeliyim ?

(Küçük bir sorucuk hocam bir de. Sistem bilgilerimde gördüğünüz gibi wireless kartım DualBand AC 7260. Araştırmalarıma göre desteklenmiyor. Alternatif çözümler neler olabilir ? Usb wireless kartı durumu çözer mi yahut wireless kartını mı değiştirmek lazım?)

Şimdiden çok teşekkür ederim.
 

montezuma

MASTER YODA
Yönetici
19 Eki 2016
29,823
7,526
4,401
Clover boo loader kurulumunu Multibeast ile yapmanı tavsiye etmem. Hele bir de öntanımlı Multiebeast ayarlarını seçersen Cover Bootloader yanında bir çok farklı sürücü ve dosyada kuruluyor. Bunlara ek olarak Clover Bootloader kurulumunu Multibeast üzerinden kursan dahi bile, senin çalışan dosyalarının EFI içerisine yeniden kopyalaman gerekiyor. Clover Bootloader uygun ayarlarını bulmak için ilk Terminal kullanarak diskutil list komutunu kullan ve çıkan sonucu paylaş. Buna göre Clover Bootloader özelleştirmelerinin nasıl olacağını bilebiliriz.
Wi-Fi için Asus N10 USB Wi-Fi adaptör kullanabilirsin. Bir çok üyemiz bununla sorunsuz Wi-Fi kullanabiliyor.
 
BootLoader
OpenCore 0.6.4
Anakart Modeli
Asus Z170 Deluxe
İşlemci Modeli
Intel i7 6700K
Grafik Kartı
8 GB Sapphire RX 580 & HD 530
Ses Kartı Modeli
ALC 1150
Ağ Aygıtları
Broadcom BCM43xx - I211 Gigabit Ethernet
Disk ve RAM
500GB NVMe & 32 GB DDR4

Benzer konular

AD Engelleyici Tespit Edildi

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarsa da, web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi ve bize destek olmak için lütfen AdBlocker’ınızı devre dışı bırakın.

AD Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bıraktım    Hayır teşekkürler